w
googluj
pl

SharpDevelop 5.1.0.5216


SharpDevelop – darmowe środowisko programistyczne IDE. Pozwala ono na tworzenie projektów Boo, VB. NET oraz C# przeznaczone dla platformy Microsoft .NET. Jak na aplikację programistyczną IDE przystało, Sharp Develop także posiada szeroką funkcjonalność, która obejmuje m.in. edycję kodu oraz jego kompilowanie, generowanie zasobów programu, czy też tworzenie komponentów i baz danych.

Aplikacja ta jest programem open-source. Zawarto w niej wiele udogodnień dla programistów, dzięki czemu tworzenie w SharpDevelop jest niezwykle wygodne. Narzędzie zostało wyposażone w autouzupełnianie składni, czy też wizualne tworzenie okienek graficznych za pomocą metody „przeciągnij i upuść”. Ponadto aplikacja umożliwia kolorowanie składni, dzięki czemu łatwiej możemy odnaleźć się w kodzie. Kolorystyka składni dostępna jest dla języków C#, HTML, ASP, ASP.NET, VBScript, VB.NET oraz XML. To wszystko sprawia, że programowanie przy użyciu środowiska SharpDevelop staje się prostsze i bardziej intuicyjne.Program posiada także wbudowany edytor XML oraz debugger.

Istnieje możliwość poszerzania funkcjonalności programu poprzez instalację wtyczek, które to program obsługuje. Dzięki temu można dostosować działanie aplikacji do indywidualnych preferencji i w znacznym stopniu zautomatyzować pracę narzędzia.

Funkcjonalnością oraz interfejsem program przypomina w pewnym stopniu popularne narzędzie Visual Studio. To dodatkowo zachęca chociażby do wypbórowania SharpDeveloper, zwłaszcza tych użytkowników, którzy na co dzień korzystają z rozwiązań od Microsoftu.

Wymagania!
Do korzystania z programu wymagany jest .NET Framework.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
SharpDevelopSharpDevelop 5.1.0.5216
Wersja stabilna
13.19 MB | 2016-06-22

Ilość pobrań: 574 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (2)
SharpDevelop
avatararrow
~Programmer | 2015.04.13 17:42
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetne narzędzie dla wdrożeniowca/serwisanta, ponieważ da się odpalić z pendrajwa. Oczywiście nie stanowi to alternatywy dla Visual Studio Professional Community Edition, ale dla wersji Express już tak.

Co do trolla poniżej narzekającego na .NET - znasz coś lepszego? :D
SharpDevelop 4.4.1.9729
avatararrow
~eh | 2011.11.29 13:39
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
.NET Framework. blee