w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 279
Wszystkich postów: 904238
Wszystkich tematów: 127485

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6482 dni
pl

Xperia Companion 2.10.1.0


Xperia Companion to program do zarządzania telefonami, tabletami i innymi nowoczesnymi urządzeniami produkowanymi przez firmę Sony. Aplikacja pozwala użytkownikowi na podgląd danych znajdujących się na karcie pamięci urządzenia, a także modyfikację i kopiowanie plików. Stanowi swoiste centrum operacyjne, umożliwiające synchronizację informacji pomiędzy komputerem i telefonem oraz zarządzanie oprogramowaniem.

Narzędzie posiada kilka zasadniczych modułów. Warte uwagi są przede wszystkim funkcje, pozwalające na podgląd podstawowych informacji konfiguracyjnych oraz danych (kontakty, wiadomości SMS/MMS, ustawienia kalendarza). Program przyda się także do tworzenia kopii zapasowej oraz przenoszenia danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Niezwykle istotne dla użytkowników będzie narzędzie Media Go. Jak sama nazwa wskazuje, udostępnia ono interfejs do organizacji plików multimedialnych różnego rodzaju (zdjęcia, muzyka, nagrania wideo, podcasty). Wbudowany odtwarzacz ułatwia to zadanie. Za pośrednictwem Xperia Companion można w kilku krokach zaktualizować oprogramowanie pokładowe telefonu. Do tego celu służy moduł o nazwie Support Zone. Kolejne z funkcji to: zarządzanie aplikacjami udostępnionymi przez producenta i operatora, menadżer plików, pobieranie instrukcji i poradników, wykorzystywanie telefonu jako modem do połączenia z Internetem.

Program udostępnia kilka trybów połączenia telefonu z komputerem. Oprócz dosyć tradycyjnego sposobu, jakim jest podłączenie kabla USB, istnieje także możliwość wykorzystania mobilnych rozwiązań (Bluetooth, WiFi).

Dużą zaletą aplikacji jest intuicyjny, prosty w obsłudze interfejs. Narzędzie posiada także pełne spolszczenie komunikatów, co dodatkowo ułatwia poruszanie się po dostępnych funkcjach. Xperia Companion rezyduje w zasobniku systemowym, dzięki czemu nie przeszkadza w pracy na komputerze.

Wymagania!
Program jest podczas instalacji automatycznie dodawany do autostartu Windows. Program podczas pracy w tle może zużywać sporą część zasobów sprzętowych (problem dotyczy w szczególności starszych komputerów). Aby wyłączyć automatyczny start z systemem, należy skorzystać z okna ustawień - odnośnik widoczny jest w głównym oknie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (28 głosów)

Strefa Download programu
Xperia CompanionXperia Companion 2.10.1.0
Wersja stabilna
78.57 MB | 2020-06-17

Ilość pobrań: 39420 | W tym miesiącu: 33 | W poprzednim miesiącu: 40

Komentarze (5)
Xperia Companion
avatararrow
~Boubs | 2014.12.20 12:53
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szukam rozwiązania od nie wiem już kiedy , ten program nie działa na Windows XP sp 3 . Napisali w wymaganiach że na Xp idzie , ale g**no prawda . K**de czy już naprawdę nikt nie korzysta z XP-eka . ? Nie będę zmieniał systemu dla jednego oprogramowania . Może wiecie jak to naprawić ?
Sony PC Companion 2.10.236
avatararrow
~Kasia | 2014.04.25 08:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Chciałam wydrukować listę kontaktów z Companiona, ale nie znajduje narządzi. Czyżby nie było takiej możliwości ? Jak można drukować kontakty ?
Sony PC Companion 2.10.197
avatararrow
~duzyjanusz | 2014.03.07 12:27
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Sony PC Companion to badziew! Program z automatu próbuje narzucać odpowiednie ustawienia,nie potrafi znaleźć kontaktów umieszczonych gdzie indziej niż w folderze systemowym i w prosty sposób go dodać.Jeszcze raz okazuje się iż wielkie kombajny operatorów są zrobione nie dla ludzi!
Sony PC Companion 2.10.188
avatararrow
~dario69 | 2013.04.24 07:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@niezadowolony,MyPhoneExplorer i po kłopocie.
Sony PC Companion 2.10.155
avatararrow
~niezadowolony | 2012.07.30 17:27
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wszystko ok ale program nie pozwala na przewalenie ze starego telefonu, tej samej marki, wiadomości i kalendarza. I to jest problem z którym nie mogę sobie poradzić
Sony PC Companion 2.10.079