w
googluj

Clowp 1.4.7.0


Clowp to proste w obsłudze, przydatne narzędzie, które pozwala na przechowywanie w chmurze plików graficznych, z których korzystamy jako z tapet pulpitu. Dzięki synchronizacji aplikacji z kontem użytkownika w Sieci, możliwa jest zmiana tapety na kilku komputerach jednocześnie.

Program opiera swoje działanie na wymianie informacji o aktualnie ustawionej tapecie, która jest zapisywana i przyporządkowana każdemu użytkownikowi. Wystarczy zainstalować program na innym komputerze, a po zalogowaniu się swoimi danymi, automatycznie ustawiona zostanie tapeta taka, jak na pozostałych komputerach. Przyśpiesza to znacznie proces zmiany tapet pulpitu na kilku urządzeniach, na przykład w biurze czy innej jednostce, gdzie wymaga się jednolitych na wszystkich komputerach, ale niekoniecznie zawsze takich samych teł pulpitu.

Ustawienia programu są jedynie podstawowe i ograniczają się do możliwości wyboru czasu zmiany tapety, jeśli korzystamy z trybu automatycznego oraz dodatkowych opcji wyświetlania, na przykład możliwości rozmycia zdjęć, jeśli korzystamy z monitorów o różnej rozdzielczości, a co za tym idzie wybrany plik graficzny niekoniecznie musi idealnie pokrywać się z rozdzielczością natywną ekranu. Ciekawą opcją jest instalowany automatycznie dodatkowy moduł menu kontekstowego systemu, dzięki czemu możliwe jest bezpośrednie odwołanie się do programu Clowp, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dowolnym pliku graficznym.

Clowp umożliwia korzystanie wyłącznie z własnych zasobów graficznych, ale mamy również możliwość udostępniania naszych plików innym, a co za tym idzie czerpania fotografii z bazy zdjęć wszystkich użytkowników korzystających z tej funkcjonalności. Aby ułatwić pierwsze spotkanie z aplikacją, producent udostępnia użytkownikom krótki film instruktażowy, który znajduje się pod tym adresem.

Uwaga!
Do poprawnego funkcjonowania program wymaga pakietu .NET Framework, jednak jeśli na komputerze użytkownika nie będzie odpowiedniej jego wersji, instalator programu sam pobierze i zainstaluje dodatek. Od razu po zainstalowaniu proponujemy wykonać aktualizacje programu aby użytkować najnowszą wersje Clowp.

Wymagania!
Aby skorzystać z możliwości programu, konieczne jest stworzenie darmowego konta użytkownika, co możliwe jest bezpośrednio w samej aplikacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ClowpClowp 1.4.7.0
Wersja stabilna
15.82 MB | 2014-04-11

Ilość pobrań: 169 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Clowp
avatararrow
~byh | 2014.02.20 14:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program automatycznie zmienia tapetę. Można np. ustawić aby co 5 minut była nowa tapeta. Tapety pobierane są z bazy, którą uzupełniają użytkownicy.
Clowp 1.4.6.5