w
googluj

Mega Desktop 0.75b Beta


Mega Desktop to klient serwisu Mega (mega.co.nz), oferującego usługę przechowywania danych w chmurze przy utrzymaniu bardzo wysokiej prywatności użytkowników. Jednym z twórców tej platformy jest Kim Dotcom, wcześniej związany ze słynną witryną Megaupload. Aplikacja Mega Desktop, oprócz własnych funkcji, oferuje także możliwość skorzystania z narzędzia Mega Sync, instalowanego automatycznie wraz z nią. Narzędzie to służy do synchronizacji danych dostępnych lokalnie na naszym komputerze z katalogiem posiadanego przez nas konta Mega. Zarówno w kliencie Mega Desktop, jak i w Mega Sync najpierw należy wprowadzić swoje dane uwierzytelniające z serwisu Mega. Później możliwa jest synchronizacja katalogu Mega Desktop, dostępnego lokalnie w katalogu użytkownika Windows, z naszym kontem w witrynie mega.co.nz. Pliki i foldery umieszczone w lokalnym folderze powinny zostać automatycznie dodane do jego odpowiednika w chmurze, jednak w pewnych wypadkach trzeba synchronizować je manualnie. Oczywiście synchronizacja działa także w drugą stronę, pliki załadowane na serwer zostaną umieszczone w katalogu lokalnym programu.

Oprócz synchronizacji, Mega Desktop pozwala nam na przesyłanie dowolnych danych na nasze konto Mega, a także pobieranie i usuwanie zapisanych tam plików. Operacje te mogą zostać przeprowadzone również bez konieczności logowania, wówczas dane lokowane są na koncie anonimowym. Dostępna jest także funkcja, dzięki której odświeżymy informacje o danych obecnych w "naszym" fragmencie chmury. Wspierany jest transfer plików o dużych rozmiarach. Pliki przeznaczone do wysłania dodamy do okna aplikacji poprzez odpowiednią opcję lub metodę przeciągnij i upuść, która obsługuje także całe foldery. Warto zauważyć, że dane i ich transfer są zabezpieczone przy pomocy klucza RSA 2048-bit, tak więc użytkownicy nie muszą się martwić, że ktoś odkoduje ich poufne informacje.

Interfejs graficzny aplikacji został wykonany na przyzwoitym poziomie, chociaż szata graficzna narzędzia Mega Sync na razie nie prezentuje się zbyt interesująco. Obsługa programu nie jest trudna, mniej zaawansowani użytkownicy powinni opanować ją w krótkim czasie. Póki co, twórcy nie udostępniają szczegółowych wskazówek na temat sposobów korzystania z aplikacji.

Wymagania!
Wymagane jest połączenie z Internetem. Poza tym warto założyć konto w serwisie Mega, nie zaś korzystać jedynie z konta anonimowego. Wersja darmowa usługi pozwala na przechowywanie do 50 GB danych w chmurze.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Mega DesktopMega Desktop 0.75b Beta
Wersja rozwojowa
7.52 MB | 2013-12-12

Ilość pobrań: 724 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Mega Desktop