w
googluj

Amazon Cloud Drive 5.5.1


Amazon Cloud Drive to pulpitowy program do obsługi internetowego dysku, „chmury” Amazona. Przy jego pomocy będziemy mogli zarówno wysłać na dysk nowe dokumenty, jak i pobrać na lokalny komputer całą zawartość internetowej chmury. Wbrew intuicji, program nie jest eksploratorem dysku, w którym bezpośrednio widzimy zawartość internetowej chmury i możemy nią zarządzać; mamy tu jedynie możliwość wysyłania plików i pobierania dokumentów na komputer, sam podgląd odbywa się już jednak poprzez klasyczny eksplorator systemowy. Opisywana aplikacja jest jedynie „pośrednikiem” przekazywania plików.

Korzystanie z programu jest więc tym bardziej proste, ponieważ sprowadza się w zasadzie tylko do kilku działań. Kiedy jesteśmy już zalogowani do swojego konta (co w praktyce odbywa się tylko przy pierwszym uruchomieniu programu), na ekranie widzimy duże okienko, na które wystarczy przeciągnąć pliki, np. z pulpitu, by automatycznie przekazać je do internetowej usługi. Na dysk w chmurze wgrają się także pliki, które znajdują się w ustalonych wcześniej folderach stałej obserwacji. Dzięki temu ich zawartość jest automatycznie aktualizowana w pełni automatycznie, bez konieczności każdorazowej ingerencji użytkownika. Pobieranie zawartości chmury na dysk odbywa się równie łatwo – przyciskiem w górnej części okienka.

Warto zwrócić uwagę, iż jeśli nie posiadamy jeszcze konta użytkownika Amazon, założyć je możemy bezpośrednio z poziomu aplikacji, podając w tym celu imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Nie jest konieczne potwierdzanie żadnych z tych informacji na przykład poprzez kontrolną wiadomość e-mail, zatem po wprowadzeniu wspomnianych danych, natychmiast możemy przejść do korzystania z usługi w jednym z wybranych planów.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android, urządzenia Fire firmy Amazon oraz system iOS.

Wymagania!
• Do instalacji programu konieczne jest połączenie z Internetem.
• Program spełnia swoją rolę tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto Amazon Cloud: jest to płatna usługa z darmowym okresem próbnym (w chwili powstania niniejszego opisu okres ten to 3 miesiące).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Amazon Cloud DriveAmazon Cloud Drive 5.5.1
Wersja stabilna
0.84 MB | 2018-08-07
przejdź Amazon Cloud Drive dla Android

Ilość pobrań: 150 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Amazon Cloud Drive