w
googluj

EasyNetMonitor Portable 4.0.1.3


EasyNetMonitor Portable to, jak sama nazwa wskazuje, prosty program do monitorowania sieci. W tym przypadku monitorowanie to ogranicza się do możliwości przetestowania „widzialności” innych hostów w obrębie tej samej sieci lokalnej. Przestawiana wersja to wersja Portable, czyli przenośna, która nie wymaga instalacji w systemie. Dzięki temu, będziemy mogli sprawdzić z poziomu paska narzędzi, czy wpisane uprzednio do bazy komputery, są w danej chwili włączone (a przynajmniej osiągalne, poprzez sprawdzanie z nimi połączenia PING).

Obsługa narzędzia jest bardzo prosta. Po uruchomieniu aplikacja automatycznie uruchamiana jest w trybie zminimalizowanym, więc warto przyjrzeć się jej lokalizacji na pasku systemowym. Kliknięcie na ikonę możliwi nam dodanie nowego komputera do listy obserwowanych hostów. Co ciekawe, nie trzeba tutaj ręcznie podawać adresu IP (ale można); wystarczy wpisać słowną nazwę komputera, która reprezentuje go w sieci. Po kilku chwilach automatycznie uruchamiany jest proces „pingowania”, który stale sprawdza odpowiedź zadanego hosta na sygnały z naszej strony. Na tej podstawie generowany jest status przy ikonce komputera na głównej liście (czerwony kolor oznacza brak połączenia, zielony zaś - skuteczną łączność).

W programie warto zwrócić uwagę na ustawienia. Znajdziemy w nich drobiazgi, takie jak automatykę uruchamiania aplikacji przy starcie systemu, ale także przydatną możliwość skorzystania z mailowych powiadomień o statusie pracy. Moduł ten został dość poważnie potraktowany przez producenta, ponieważ oferuje całkiem niezłą ilość dodatkowych ustawień (związanych między innymi z treścią samej wiadomości). Aplikacji należy się także spory plus za bardzo małą zajętość miejsca na dysku oraz świetne minimalne wymagania (działania programu w tle praktycznie nie da się odczuć).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
EasyNetMonitor PortableEasyNetMonitor Portable 4.0.1.3
Wersja stabilna
0.08 MB | 2024-01-15
przejdź Wersja instalacyjna EasyNetMonitor

Ilość pobrań: 268 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
EasyNetMonitor Portable