w
googluj
pl

Mumble Portable 1.2.18


Mumble Portable to internetowy komunikator głosowy, który, ze względu na niektóre udogodnienia, kierowany jest przede wszystkim do graczy. Przedstawiana wersja to Portable, nie wymaga instalacji w systemie. Komunikator oferuje z jednej strony bardzo prostą konfigurację, a z drugiej wystarczająco zaawansowane możliwości, by z powodzeniem korzystać z niego podczas wszystkich sieciowych rozgrywek. Wybór wszystkich ustawień związanych ze sprzętem (mikrofonem oraz głośnikami), uruchamiany jest przy pierwszym włączeniu aplikacji i w formie kreatora przeprowadza użytkownika przez cało proces konfiguracyjny i etap testów.

Aby korzystać z komunikacji z innymi graczami, na początku należy połączyć się z wybranym serwerem. Ich lista dostępna jest cały czas na ekranie, a konkretne serwery podzielone zostały według kontynentów, a następnie krajów. Te, do których mamy dostęp bez dodatkowych zabezpieczeń, podświetlone są kolorem zielonym. Wystarczy kliknąć na dowolnej nazwie serwera, a następnie wprowadzić swój nick, by połączyć się z innymi graczami. Podczas rozmowy mamy możliwość wyciszania poszczególnych jej uczestników oraz opcję nagrywania. Bardzo ciekawie i praktycznie prezentuje się nakładka, która w formie widżetu ekranu prezentuje nam nazwę użytkownika, który w danej chwili mówi. Ponieważ nakładka może być wyświetlana nawet na ekranie samej gry (podobnie jak na przykład powiadomienia z popularnego serwisu Steam), zyskujemy szansę szybszej identyfikacji rozmówcy, co jest szczególnie istotne, jeśli grywamy z obcymi nam osobami.

Podczas korzystania z programu warto zwrócić uwagę na ustawienia konfiguracyjne. Kryją one w sobie sporo opcji, które pozwalają dopasować do własnych potrzeb wiele aspektów aplikacji, w tym wygląd okienek, zachowanie niektórych funkcji oraz skróty klawiaturowe.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Mumble PortableMumble Portable 1.2.18
Wersja stabilna
14.82 MB | 2017-01-27
przejdź Wersja instalacyjna Mumble

Ilość pobrań: 98 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mumble Portable