w
googluj
pl

Zeta Uploader Portable 2.1.0.77


Zeta Uploader Portable – przenośna wersja klienta serwisu Zeta Uploader. Serwis działa jako specyficzny dysk internetowy, pozwalający na wymianę plików za pośrednictwem własnych serwerów oraz wiadomości e-mail. Klient uploaduje nasze dane na serwery usługi, zaś podczas transferu wysyła także odpowiednie wiadomości e-mail do wybranych osób. Wiadomości zawierają linki do plików zamieszczonych na serwerach Zeta Uploader oraz opcjonalną notatkę. Warto dodać, że możliwe jest przesyłanie e-maili na wiele skrzynek pocztowych naraz, a program zapamiętuje ostatnio używane adresy skrzynek. Osoby, które otrzymały odnośniki w wiadomości, mogą za ich pomocą pobrać (lub przejrzeć po stronie webaplikacji serwisu) wysłane przez nas obrazy, dokumenty, materiały wideo, nagrania audio itp. Większe pliki są automatycznie kompresowane do archiwów ZIP przed rozpoczęciem transferu na serwery. Wspierany jest każdy typ danych, jednak maksymalny rozmiar pojedynczego pliku nie może przekraczać 500 MB, a na nasze konto nie wrzucimy więcej jak 2 GB. Z kolei domyślny maksymalny czas przechowywania pliku wynosi 30 dni. Ograniczenia te dotyczą konta w wersji darmowej. Zeta Uploader może przydać się np. w sytuacji, gdy chcemy podzielić się dużym załącznikiem z inną osobą, a tymczasem nasza skrzynka pocztowa nie pozwala na przesyłanie plików o tak obszernych rozmiarach. Dane możemy wysyłać również bez udziału klienta, wystarczy skorzystać z webaplikacji Zeta Uploader. Serwis wspiera także konta anonimowe, niewymagające rejestracji czy logowania. Ponadto klient oferuje wtyczkę do programu Microsoft Outlook.

Dodatkowe ustawienia przesyłania plików skonfigurujemy zarówno od strony klienta, jak i z poziomu webaplikacji. Można zabezpieczyć dostęp do danych przy pomocy hasła (opcjonalnie zostanie wysłane w e-mailu), ustalić datę wygaśnięcia linku do plików (od 1 do 4 dni po umieszczeniu na serwerze) i maksymalną ilość dozwolonych pobrań, aktywować powiadomienia o ściągnięciu plików na naszą skrzynkę pocztową, jak również włączyć dodatkowe przesyłanie plików na konto Dropbox (wymaga podania danych uwierzytelniających nas w tym serwisie). Opcje klienta pozwalają na: uruchomienie automatycznego logowania na koncie Zeta Uploader, włączenie automatycznego kopiowania wygenerowanych odnośników do schowka systemowego, zastosowanie ochrony hasłem dla plików ZIP, wykluczenie plików o określonych rozszerzeniach z transferu na serwery, aktywowanie powiadomienia o zakończonym przesyle danych, a także ustawienie kodowania znaków odpowiedniego dla danego języka (chodzi prawdopodobnie o to, aby np. znaki diakrytyczne wyświetlały się prawidłowo w nazwach plików i w komunikacie dołączonym do rozsyłanych wiadomości e-mail).

Za pośrednictwem klienta w szybki sposób odwiedzimy nasze konto (także anonimowe) w witrynie Zeta Uploader (dostęp z poziomu domyślnej przeglądarki internetowej). W webaplikacji skonfigurujemy dane konta widoczne dla nas samych lub dla osób pobierających pliki (np. nazwa użytkownika, adres e-mail powiązany z kontem, awatar, dane osobiste, firmowe itd.). Możemy również skorzystać z ochrony plików, listy kontaktów oraz historii wiadomości e-mail wysłanych czy odebranych za pomocą Zeta Uploader (historia zawiera odnośniki do uploadowanych plików). Usługa pozwala na zintegrowanie konta z serwisami Facebook, Twitter i Dropbox. Pliki wysyłane czy odbierane przy pomocy Zeta Uploader mogą także automatycznie trafiać na nasze konto Dropbox.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogach swojego głównego folderu. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może być używana na różnych komputerach z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny Zeta Uploader Portable jest dość przyjemny dla oka i oferuje wygodny dostęp do wszystkich istotnych funkcji programu. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni w krótkim czasie opanować obsługę klienta oraz webaplikacji Zeta Uploader. W witrynie producenta można znaleźć odnośniki do działu FAQ oraz blogu projektu. Informacje nie są dostępne w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Pobrany plik EXE rozpakuje wersję przenośną do wybranej przez nas lokacji. Oferowana edycja jest zgodna z formatem PortableApps. W witrynie Zeta Uploader udostępniono także zwykłą wersję nieinstalacyjną, ale z chwilą przygotowania opisu nie udało się w niej ustawić języka polskiego dla interfejsu.
Poziom spolszczenia interfejsu nie jest do końca zadowalający (przynajmniej z chwilą tworzenia opisu) - np. tekst niektórych opcji został przycięty. Chodzi o ustawienia w panelu Więcej – „Powiadom mnie, kiedy plik został (przesłany)”, „Także przechować w moim (Dropbox)”.

Ograniczenia!
Podstawowa, darmowa usługa Zeta Uploader posiada następujące ograniczenia – rozmiar pojedynczego pliku nie może przekroczyć 500 MB, skorzystamy z maksymalnie 2 GB przestrzeni na serwerach, pliki zostaną usunięte z serwisu po upływie 30 dni. Limity zmienimy lub zniesiemy całkowicie po nabyciu licencji za pośrednictwem witryny projektu. Edycji darmowej można używać tylko do celów niekomercyjnych.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Zeta Uploader PortableZeta Uploader Portable 2.1.0.77
Wersja stabilna
0.98 MB | 2015-01-10

Ilość pobrań: 17 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Zeta Uploader Portable