w
googluj
pl

Download Ninja Portable Build 30


Download Ninja Portable – przenośna wersja darmowego menadżera i akceleratora pobierania plików - Download Ninja. Program integruje się z przeglądarkami Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera oraz Internet Explorer (wymagana instalacja dedykowanego rozszerzenia w wybranej przeglądarce) i następnie przejmuje od nich wszystkie zadania pobierania plików. Poza tym przechwytuje także odnośniki skopiowane z przeglądarki do systemowego schowka i na tej podstawie uruchamia proces ściągania danych dostępnych pod wybranym adresem URL. Możliwe jest także wygodne pobieranie i konwertowanie materiałów wideo/audio udostępnianych w różnych witrynach internetowych (np. YouTube, Dailymotion, Vimeo, SoundCloud), ze wsparciem dla rozdzielczości SD, HD i Full HD oraz formatów MP4, WebM, FLV, 3GP, AVI, MPG, WMV, MOV, MP3 i WMA. Download Ninja zaopatrzono w funkcje przechowywania i automatycznego wprowadzania danych uwierzytelniających użytkownika w różnych serwisach. Dzięki temu nie trzeba za każdym podawać loginu i hasła w wybranej witrynie, żeby uzyskać dostęp do hostowanych w niej plików.

Akceleracja pobierania polega na tym, że program w sposób logiczny dzieli przeznaczone do ściągnięcia pliki na małe części i następnie pobiera takie fragmenty przy użyciu wielu jednoczesnych połączeń z serwerem hostującym (do 32 połączeń na jedno zadanie). Download Ninja pozwala na ściąganie większej ilości plików naraz – w programie skorzystamy z maksymalnie 10 jednocześnie działających zadań pobierania. Można ustalać kolejność zadań, kategoryzować zadania (także wiążąc je z określonymi katalogami docelowymi, rozszerzeniami plików oraz witrynami), używać dowolnej ilości kolejek pobierania, jak również przenosić zadania pomiędzy kolejkami. Dostępne są funkcje odpowiedzialne za automatyczne pobieranie plików według harmonogramu, limitowanie transferu oraz ograniczanie liczby jednoczesnych połączeń. Funkcje te zastosujemy zarówno dla pojedynczych, jak i wszystkich zadań pobierania. Listę operacji podzielono na osobne karty, reprezentujące kolejno – wszystkie, zakończone i oczekujące zadania. Warto dodać, że w każdej z kart umieszczono zintegrowaną wyszukiwarkę zadań.

Program oczywiście pozwala na wstrzymanie i ponowne uruchomienie pobierania pliku, bez konieczności ponownego ściągania tych z jego fragmentów, które zostały już zapisane na dysku. Poza tym Download Ninja potrafi automatycznie wznawiać pobieranie danych w wypadku błędu, jak również posiada funkcje sprawdzania sum kontrolnych (weryfikacja poprawności plików), odświeżania źródłowych odnośników oraz uruchamiania pobierania danych czy konwersji multimediów od nowa. Na uwagę zasługują możliwości szybkiego otwierania pobranych plików (także za pomocą wybranej aplikacji) oraz usuwania nie tylko zadań pobierania, ale również ściągniętych przy ich pomocy danych (z opcjonalną funkcją niszczenia). Download Ninja wyświetla odpowiednie powiadomienia (np. o zakończeniu zadań pobierania czy przechwyceniu odnośnika ze schowka), jest w stanie działać w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego oraz oferuje tzw. pole zrzutu (mały panel, wyświetlany na wierzchu okien innych aplikacji), do którego można przeciągać odnośniki np. z przeglądarki internetowej.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, tak więc jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Download Ninja Portable jest nowoczesny i elegancki. W razie potrzeby można wybrać jeden z trzech stylów wizualnych interfejsu. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują podstawy obsługi programu. W chwili tworzenia opisu producent nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Rozszerzenie Download Ninja, w wersji odpowiedniej dla przeglądarek Mozilla Firefox, Google Chrome i Opera, można zainstalować za pomocą ekranu startowego czy ustawień programu, a także za pośrednictwem witryny producenta.
Wersja Portable nie integruje się z Internet Explorerem (rozszerzenie dla tej przeglądarki jest udostępniane tylko wraz z wersją instalacyjną Download Ninja).
Opcja aktualizacji jest przeznaczona dla wersji instalacyjnej programu i nie ma sensu używać jej dla wydania przenośnego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Download Ninja PortableDownload Ninja Portable Build 30
Wersja stabilna
15 MB | 2015-03-07
przejdź Wersja instalacyjna Download Ninja

Ilość pobrań: 658 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Download Ninja Portable