w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 492
Wszystkich postów: 926036
Wszystkich tematów: 134942

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7727 dni
pl

WTW Portable 0.9.10.3377 Development Test 11


WTW.im Portable to przenośne wydanie darmowego komunikatora WTW.im, stworzonego przez polskiego programistę - Tomka Nagisę. WTW jest dobrą alternatywą dla popularnych komunikatorów, m.in. Gadu Gadu, komercyjnego AQQ oraz Tlenu. Program obsługuje wiele protokołów/sieci - GG, Tlen (z funkcją powiadomień o nowej poczcie), Jabber (brak obsługi starszej wersji protokołu), Skype, IRC, XMPP (ze wsparciem dla Facebook i Google Talk) oraz transporty XMPP (można komunikować się z użytkownikami AIM, ICQ, MSN, QQ, Yahoo). Część z wymienionych sieci (np. Skype) będzie wspierana dopiero po instalacji i/lub uruchomieniu dedykowanych wtyczek WTW. Warto dodać, że komunikator pozwala również na wysyłanie wiadomości SMS.

Program nie wyświetla treści reklamowych i zbędnych „fajerwerków” graficznych, działa wydajnie, a także tylko w niewielki stopniu wykorzystuje pamięć RAM oraz procesor. Domyślnie WTW jest dość minimalistyczny, chociażby dlatego, że alerty dźwiękowe, emotikony oraz dodatkowe skórki graficzne są dostępne dopiero po instalacji odpowiednich pluginów. Pomimo tego faktu, np. użytkownicy GG, Tlenu, AQQ, Jabbera czy Skype powinni odnaleźć w WTW większość funkcji tych komunikatorów. W razie potrzeby będziemy w stanie znacznie rozbudować możliwości programu przy użyciu około 50 wtyczek (oficjalnych i nieoficjalnych), które pobierzemy i zainstalujemy poprzez wbudowany moduł (część z nich jest dostępna tylko na forum programu – wówczas trzeba je ściągnąć oraz zainstalować ręcznie).

Zależnie od tego, co oferuje dana sieć i na co pozwala WTW, podczas obsługi wybranego protokołu dostępne są m.in. następujące funkcje – rozmowy z pojedynczą osobą lub wieloma kontaktami (w kartach albo w osobnych oknach), tryb konferencji, chaty (także MUC), konfiguracja naszego statusu, awataru oraz opisu, nowoczesna lista kontaktów (pozwala m.in. na grupowanie i filtrowanie kontaktów, wyświetla awatary, opisy, statusy), wizytówki i szczegółowe informacje o kontaktach, korzystanie z metakontaktów, archiwum rozmów, przesyłanie plików i obrazów, wsparcie dla odnośników wklejonych do okna rozmowy, jak również wyświetlanie treści dostępnych pod tymi adresami URL, system komunikatów (także o tym, że kontakt akurat pisze do nas wiadomość), funkcja auto-away, sprawdzanie pisowni, powiadomienia o wiadomościach e-mail, pobieranie listy kontaktów i innych danych z serwerów wybranej sieci, import danych z profili wspieranych komunikatorów, ignorowanie kontaktów, bot antyspamowy, zabezpieczenie dostępu do programu przy użyciu hasła, szyfrowanie połączeń oraz plików naszego profilu WTW, automatyczna lub manualna konfiguracja połączeń z serwerami danej sieci, rozmowy głosowe (tylko Skype). WTW nie obsługuje rozmów wideo (z chwilą tworzenia opisu).

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko we własnych podkatalogach, dzięki temu jest w pełni przenośna i można używać jej na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie wprowadza zmian do rejestru Windows.

Interfejs graficzny WTW.im Portable jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Można w dość szczegółowy sposób zarządzać zasadami wyświetlania elementów listy kontaktów oraz okna rozmowy, a także kontrolować przeźroczystość okien i komunikatów. Oprócz tego program pozwala na instalację dodatkowych skórek graficznych. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni w miarę szybko opanować podstawy obsługi komunikatora, jednak np. aktywacja emotikon może okazać się dla nich dość problematyczna. Właściwie wszystkie informacje oraz instrukcje konfiguracji WTW można znaleźć na forum projektu oraz w dedykowanej Wiki (w menu pomocy WTW zawarto odnośniki do forum i dokumentacji).

Uwaga!
Edycja przenośna WTW.im jest zgodna z formatem PortableApps.com. Pobrany plik EXE wypakuje wersję przenośną do wybranej przez nas lokacji. Przy pierwszym uruchomieniu należy zdecydować się na zewnętrzną lokację dla profilu użytkownika WTW – czyli np. zapisać profil na nośnik wymienny, na który wcześniej wypakowaliśmy komunikator. Portable jest dostępne tylko jako wersja rozwojowa (przynajmniej z chwilą tworzenia opisu), jednak bez trudu zaktualizujemy program do ostatniej wersji stabilnej lub Bety. Po aktualizacji WTW nadal pozostanie przenośny.

Zawsze po konfiguracji konta danej sieci należy ustawić nasz status w tej sieci na dostępny (lub inny), inaczej połączenie z serwerem nie zostanie nawiązane.

Wymagania!
W Windows XP program wymaga Service Pack w wersji 2 lub wyższej. Poza tym wymagane są biblioteki Direct X w wersji co najmniej 8 oraz Internet Explorer w wersji 8 (ostatecznie 7) albo wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
WTW Portable



WTW Portable 0.9.10.3377 Development Test 11
Wersja rozwojowa 32-bitowa
6.61 MB | 2014-12-09
WTW Portable 0.9.10.3377 Development Test 11
Wersja rozwojowa 64-bitowa
11.71 MB | 2014-12-09
przejdź Wersja instalacyjna WTW

Ilość pobrań: 715 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
WTW Portable