w
googluj
pl

TeamTalk Classic Portable 4.6.3.3495


TeamTalk Classic Portable – przenośna wersja klienta darmowego systemu konferencyjnego TeamTalk, który może służyć jako alternatywa dla popularnego TeamSpeak czy podobnych aplikacji z tej samej kategorii. Program pozwala na prowadzenie rozmów wideo/audio w czasie rzeczywistym, chatowanie, przesyłanie i odbieranie plików, a także współdzielenie pulpitu. Wymienione czynności realizujemy w grupie użytkowników, łącząc się z nimi przy pomocy sieci lokalnej bądź Internetu. Wersja Classic została dostosowana do potrzeb osób słabowidzących, oferuje funkcje text-to-speech (przekładanie tekstu na mowę) oraz współpracuje z czytnikami ekranu JAWS, NVDA, SuperNova, Thunder oraz Windows Eyes.

Klient łączy się z publicznymi lub prywatnymi serwerami systemu TeamTalk, pozwalając na odwiedzanie czy tworzenie kanałów/pokoi, w których użytkownicy mogą prowadzić rozmowy, wymieniać się plikami itd. W programie skorzystamy zarówno z pokoi ogólnie dostępnych, jak i zabezpieczonych przy pomocy hasła. Dostępne są kanały typu static (kontrola od strony administratora serwera), classroom (nadzorowane przez twórcę pokoju), echo (twórca widzi i słyszy własną transmisję wideo/audio oraz udostępniany przez siebie pulpit), kanały bez dupleksu (w danym momencie nadawać może tylko jeden użytkownik), a także kanały pozwalające na odbieranie transmisji wideo/audio jedynie przez założyciela pokoju.

TeamTalk Classic oferuje połączenia VoIP o wysokiej jakości dźwięku oraz możliwość korzystania z wielu kanałów audio (także przestrzenne lokowanie głosów użytkowników). Będziemy w stanie wybrać domyślne urządzenia wejścia/wyjścia dźwięku, wyregulować głośność rozmów i czułość mikrofonu, skorzystać z opcji wyciszenia lub wzmocnienia dźwięku oraz z redukcji szumów. Warto wspomnieć o wsparciu dla funkcji Push-to-talk.

Program pozwala na nagrywanie rozmów wideo/audio. Skonfigurujemy kilka parametrów wyjściowych nagrań wideo – rozdzielczość i format obrazu, a także kodek, jakość oraz bitrate. Dźwięk można nagrywać do formatu WAV, z parametrami ustalonymi przez urządzenie wyjścia audio. Zapiszemy albo rozmowy wszystkich użytkowników w wybranym pokoju (do pojedynczego pliku WAV), albo wyodrębnione głosy osób udzielających się na danym kanale (do osobnych plików).

Połączenie z serwerem należy skonfigurować za pomocą opcji Zarządzanie hostem. W wywołanym okienku zdecydujemy się na połączenie z którymś z serwerów publicznych albo wprowadzimy parametry dowolnego serwera TeamTalk - nazwę, adres i hasło administratora, porty TCP i UDP, nazwę i hasło użytkownika (jeżeli serwer ich wymaga), nazwę i hasło kanału, do którego mamy zamiar się przyłączyć. Po wejściu na serwer zostanie wyświetlona lista pokoi wraz z wykazem użytkowników w nich operujących. Poza tym w głównym obszarze interfejsu pojawią się karty z czatem kanału domyślnego oraz listą przesłanych/odebranych plików. Pozostałe karty, przeznaczone do transmisji wideo i audio oraz udostępniania pulpitu, zostaną wywołane po uruchomieniu odpowiedniego rodzaju komunikacji.

Lista kanałów i użytkowników ma strukturę drzewa, można zwijać i rozwijać gałęzie poszczególnych kanałów i tym samym wyświetlać/ukrywać loginy osób obecnych w pokojach. Oprócz konferencji czy transferów danych pomiędzy wszystkimi osobami na kanale, będziemy w stanie nawiązać również komunikację prywatną z pojedynczymi użytkownikami pokoju. TeamTalk Classic zaopatrzono w system powiadomień wizualnych oraz dźwiękowych. Dostępny jest także system kontroli użytkowników kanału - możemy wyrzucać czy banować osoby niepożądane w naszym pokoju. Należy wspomnieć o statusach aktywności użytkowników. Statusy są reprezentowane graficznie poprzez odpowiednie ikonki oraz barwy. W razie potrzeby podejrzymy właściwości wybranego użytkownika oraz zapoznamy się ze szczegółowymi parametrami serwera. Jeżeli ktoś ma zamiar uruchomić własny serwer, powinien skorzystać z wersji instalacyjnej TeamTalk. Program można kontrolować także za pomocą skrótów klawiaturowych oraz ikonki wyświetlanej w obszarze powiadomień Windows (przydatna, gdy interfejs zostanie zminimalizowany lub zakryty przez okna innych aplikacji).

Wersja Portable zapisuje ustawienia tylko we własnym katalogu głównym oraz w jego podkatalogach. Dzięki temu jest całkowicie przenośna i można używać jej np. z poziomu nośników wymiennych na różnych komputerach, nie martwiąc się o utratę konfiguracji. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny TeamTalk Classic Portable nie jest efektowny wizualnie, ale oferuje wygodny dostęp do wszystkich przydatnych funkcji I ustawień. Mniej doświadczeni użytkownicy w szybkim tempie opanują podstawy obsługi programu. W razie trudności można zapoznać się ze wbudowanym plikiem pomocy (brak instrukcji polskojęzycznych).

Uwaga!
Wydanie Classic to jedyna oficjalna wersja przenośna TeamTalk. Edycja Portable jest tylko klientem TeamTalk - nie założymy przy jej pomocy własnego serwera konferencyjnego.
Sposób ustawienia polskiej wersji językowej interfejsu - należy wybrać po kolei następujące opcje - File > Preferences > Window > User interface language > Polish i następnie kliknąć w przycisk OK.

Wymagania!
Prowadzenie rozmów głosowych wymaga sprzętu audio - mikrofonu i słuchawek/głośników. Przy transmisji wideo niezbędna jest kamera.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
TeamTalk Classic Portable



TeamTalk Classic Portable 4.6.3.3495
Wersja stabilna
3.03 MB | 2015-02-10
przejdź Wersja instalacyjna TeamTalk

Ilość pobrań: 92 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TeamTalk Classic Portable