w
googluj
pl

TapinRadio Portable 2.15.97.2


TapinRadio Portable – przenośne wydanie darmowej wersji programu TapinRadio, który pozwala na odtwarzanie internetowych stacji radiowych, jak również na nagrywanie udostępnianych przez nie utworów czy też całych audycji. Program odtwarza/nagrywa multimedia strumieniowane w formatach MP3, WMA, AAC i OGG Vorbis.

Nawet darmowa wersja TapinRadio oferuje bogatą bazę radiostacji, posortowaną według regionów geograficznych, gatunków muzycznych i sieci radiowych. Bazę można w łatwy sposób przeszukiwać (na podstawie ciągów znaków) albo przeglądać za pomocą dedykowanego okna czy opcji dostępnych na pasku menu programu. W razie potrzeby będziemy w stanie zaktualizować bazę, o ile producent TapinRadio umieści w niej nowe pozycje. Program zaopatrzono w funkcje grupowania oraz sortowania radiostacji, jak również dodawania ich do Ulubionych. Poza tym skorzystamy z historii ostatnio odtwarzanych rozgłośni. Oczywiście oprócz radiostacji ze swojej bazy, TapinRadio odtworzy, skataloguje i nagra także strumienie audio z wybranych przez nas adresów URL, o ile nagrania te będą udostępniane we wspieranych formatach.

Funkcje związane z odtwarzaniem pozwalają na wybranie źródłowego URL radiostacji (np. oferującego inny format audio lub będącego adresem alternatywnym), skorzystanie z trybu odtwarzania losowego (automatyczna zmiana stacji na inną, losową) oraz zastosowanie określonego presetu korekcji audio. Warto wspomnieć, że w głównym oknie TapinRadio wyświetlany jest prosty miernik szczytowy dźwięku - barwy miernika można dostosować w Preferencjach programu. Kolejne funkcje to możliwość wykorzystania wtyczek Winampa, scrobblowanie do Last.fm, udostępnianie informacji o aktualnie odtwarzanej rozgłośni w serwisach Facebook oraz Twitter, a także współpraca ze schowkiem systemowym (np. odtwarzanie radiostacji na podstawie jej adresu URL, który został skopiowany do schowka, kopiowanie danych stacji czy tytułów utworów do schowka itd.) Poza tym możliwe jest skonfigurowanie kilku automatyzacji – np. samoczynnego wyłączenia się odtwarzania, zamknięcia programu lub systemu, ponownego uruchomienia komputera po określonym czasie.

Jeżeli chodzi o nagrywanie dźwięku, w TapinRadio możemy ustalić, czy będziemy nagrywać tylko pojedyncze utwory (w osobnych plikach), czy też nieograniczoną liczbę utworów (w jednym pliku). W drugim wypadku zdecydujemy o występowaniu przerw pomiędzy utworami. Warto dodać, że program posiada funkcję generowania playlist M3U na podstawie nagranych utworów. Preferencje nagrywania pozwalają m.in. na wybranie formatu wyjściowego audio, zdefiniowanie ustawień przepływności bitowej oraz ustalenie katalogu docelowego dla nagrań.

TapinRadio Portable może działać w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego. Dość pokaźny zestaw skrótów klawiaturowych ułatwia obsługę programu. Interfejs graficzny jest dość skromny wizualnie, jednak dostępne są dwie podstawowe skórki oraz opcje pozwalające na dostosowanie rozmiarów, barw i czcionek GUI. Skonfigurujemy również zasady wyświetlania komunikatów, ikon i przycisków funkcyjnych, informacji na pasku statusu czy też kolumn prezentujących cechy radiostacji. Warto wspomnieć o możliwości utrzymywania okna TapinRadio zawsze na wierzchu okien innych aplikacji. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują obsługę TapinRadio. A pośrednictwem menu Pomoc można otworzyć listę skrótów klawiaturowych lub odwiedzić stronę z instrukcjami online.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, tak więc jest w pełni przenośna i może działać na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Uwaga!
Plik EXE przeznaczony do pobrania to normalny instalator, jednak posiada opcję stworzenia wersji Portable programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (14 głosów)

Strefa Download programu
TapinRadio PortableTapinRadio Portable 2.15.97.2
Wersja stabilna 32-bitowa
38.43 MB | 2024-03-04
TapinRadio Portable 2.15.97.2
Wersja stabilna 64-bitowa
30.23 MB | 2024-03-04
przejdź Wersja instalacyjna TapinRadio

Ilość pobrań: 2389 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (1)
TapinRadio Portable
avatararrow
X-Ray70 | 2017.07.23 16:05
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Chyba już nie FREE - http://www.raimersoft.com/tapinradio.aspx
TapinRadio Portable 2.06.4