w
googluj
pl

Lupo PenSuite 2016


Lupo PenSuite to bogaty zestaw darmowych programów i gier przenośnych, a jednocześnie launcher tego oprogramowania. Kolekcja przyda się wszystkim osobom, które chcą korzystać z rozmaitych aplikacji bez konieczności instalowania ich na różnych PC. Lupo PenSuite oraz wszystkie programy albo gry wchodzące w skład opisywanej kolekcji są dostępne w wersjach Portable, nieingerujących w system operacyjny i z powodzeniem działających np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Aplikacje przechowują swoje ustawienia tylko w katalogach zapisanych na nośniku wymiennym, a także nie pozostawiają śladów w rejestrze oraz na dysku systemowym.

Wśród programów przenośnych zawartych w zestawie Lupo PenSuite znajdziemy m.in następujące pozycje: 7-Zip, Audacity, CCleaner, eMule, FileZilla, Mozilla Firefox, GIMP, Instantbird, IrfanView, Notepad++, Opera, SumatraPDF, Thunderbird, µTorrent, VLC Media Player. W chwili tworzenia opisu kolekcja zawiera około 160 różnych aplikacji typu Portable. Kompletna i aktualna lista programów jest dostępna w witrynie producenta.

Zestaw oprogramowania przenośnego jest w pełni modyfikowalny, możemy bez przeszkód rozszerzyć go o kolejne aplikacje, jak również usunąć z niego zbędne programy. Okno główne Lupo PenSuite domyślnie wywołujemy za pomocą ikonki wyświetlanej w obszarze powiadomień Windows, poza tym możliwe jest także skorzystanie z wybranego skrótu klawiaturowego albo akcji przeniesienia kursora myszki na określony skraj ekranu.

Okno główne pozwala na szybkie uruchomienie wybranego programu z kolekcji (jest podzielona na kategorie główne i zawarte w nich grupy czy katalogi), a także z listy ostatnio używanych aplikacji Lupo PenSuite. Z kolei w oknie otwieranym za pomocą opcji ASuite możliwe jest dokładne zarządzanie programami zawartymi w zestawie. Tutaj jesteśmy w stanie dodawać i usuwać aplikacje, organizować je w kategoriach, grupach i katalogach, sortować programy, przenosić je pomiędzy kategoriami itp., a także kontrolować szczegółowe właściwości danego oprogramowania (w tym ikonkę i parametry uruchomieniowe). Wymienione okna zaopatrzono także w wyszukiwarkę programów zawartych w zestawie. Warto dodać, że do kolekcji programów przenośnych można dołączać dowolne aplikacje Portable (w tym zgodne z formatem PortableApps). Lupo PenSuite oferuje również katalogi przeznaczone na „przenośne” pliki audio i wideo, obrazy oraz dokumenty.

Klikając w Suite Manager (jeden z programów dostępnych na liście) mamy możliwość skorzystania z opcji odpowiedzialnych za: aktualizację, backup i przywracanie aplikacji przenośnych z naszej kolekcji, import ustawień, plików i samodzielnie dodanych aplikacji ze starszych wersji Lupo PenSuite, jak również wybór określonego zestawu ikon dla kategorii programów. Z kolei w opcjach ogólnych zdecydujemy m.in. o starcie Lupo PenSuite wraz z Windows i zachowaniu interfejsu oprogramowania - np. działaniu w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego czy wywołaniu okna głównego przez dany hot key.

Interfejs graficzny Lupo PenSuite jest przyjemny dla oka i dość konfigurowalny, można np. wybrać skórkę interfejsu oraz jego czcionkę. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują zasady obsługi oprogramowania. W witrynie producenta zamieszczono zbiór informacji i porad (niestety, nie są dostępne w języku polskim).

Uwaga!
Pobrany plik Exe odpowiada za ekstrakcję Lupo PenSuite i zestawu programów do wybranej lokacji (np. na pendrive’a). Ekstrakcja trwa dość długo, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Lupo PenSuite można pobrać w trzech wersjach: Full, Lite oraz Zero. Pierwsza z nich zawiera wszystkie aktualnie oferowane aplikacje przenośne z kolekcji, druga tylko najbardziej niezbędne z nich, zaś trzecia nie zawiera w ogóle programów, a jedynie platformę służącą do uruchamiania aplikacji i zarządzania nimi (oczywiście można dołączać do niej dowolne programy). W Programosach udostępniamy do pobrania wersję Full. Wersje Lite oraz Zero można pobrać z witryny producenta.

Sposób ustawienia języka polskiego dla interfejsu – spolszczenie można pobrać za pomocą ekstraktora. Po ekstrakcji należy jeszcze przejść do Options i w karcie General ustawić polish.xml dla opcji Language, po czym kliknąć w przycisk Ok. Spolszczenie nie jest kompletne.

Niektóre programy antywirusowe traktują wybrane programy Lupo PenSuite (skompresowane do formatu UPX) jako potencjalnie szkodliwe, chociaż tak naprawdę są one bezpieczne.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (10 głosów)

Strefa Download programu
Lupo PenSuiteLupo PenSuite 2016
Wersja stabilna
379.72 MB | 2016-02-03

Ilość pobrań: 275 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Lupo PenSuite