w
googluj
pl

Zombie’s Personal Organizer Portable 0.9.0.118 Beta


Zombie’s Personal Organizer Portable to przenośne wydanie darmowego, lekkiego, ale całkiem funkcjonalnego organizera, który został stworzony przez polskiego programistę – Grzegorza Drozda. Program przede wszystkim przypomina nam o nadchodzących wydarzeniach, dotyczących naszego życia prywatnego, pracy, urodzin i imienin znajomych osób, jak również świąt państwowych czy religijnych. Zombie’s Personal Organizer został wyposażony w kalendarz (oferuje widok miesięczny lub roczny), listę planowanych wydarzeń na wybrany dzień, organizator kontaktów i notatek, wykaz imienin na cały rok, a także menadżer haseł. Program zajmuje mało miejsca na nośniku danych i tylko w niewielkim stopniu obciąża podzespoły komputera swoją pracą. Gdy zminimalizujemy lub zamkniemy jego okno główne, nadal pozostanie aktywny (rezyduje w zasobniku systemowym) i będzie pilnował nadchodzących terminów.

Wbudowany kalendarz pozwala na wygodne przełączanie się pomiędzy dniami, miesiącami i latami. Wydarzenia są oznaczanie graficznie na planie kalendarza oraz w liście spraw pojedynczego dnia (przy pomocy wybranych ikonek oraz odpowiedniej barwy w wypadku świąt czy dni wolnych). W trybie prezentacji całego roku możemy zdecydować o liczbie kolumn z miesiącami oraz stopniu powiększenia widoku kalendarza. Warto wspomnieć o funkcji odpowiedzialnej za wprowadzenie świąt państwowych i religijnych do kalendarza (wspierane są także święta „ruchome”).

Lista spraw z pojedynczego dnia zawiera funkcje odpowiedzialne za dodawanie, edytowanie, duplikowanie oraz usuwanie wydarzeń. Nad listą umieszczono pasek informujący o aktualnej dacie i czasie oraz imieninach w bieżącym dniu. Konfigurując określone wydarzenie możemy: wybrać metodę przypomnienia o nim (okno powiadomienia wraz z alarmem dźwiękowym albo tylko sam komunikat wizualny), ustawić określoną ikonkę dla wydarzenia, zdecydować o dacie i czasie jego rozpoczęcia (także licząc od bieżącej chwili), zaopatrzyć wydarzenie w dodatkową treść (z funkcja wyliczania rocznicy), ustalić jego priorytet (reprezentowany przez odpowiednią ikonkę w liście), aktywować obliczanie rocznicy wydarzenia, potraktować je jako wydarzenie specjalne lub święto, określić, czy wydarzenie ma być powtarzane co wybrany okres czasu, a także zdefiniować datę i czas zakończenia wydarzenia. Kolejne opcje pozwalają na automatyczne usunięcie wydarzenia po jego zakończeniu, dostosowanie reguł wyświetlania okienka z przypomnieniem oraz wybranie pliku audio dla alarmu dźwiękowego.

W organizatorze kontaktów wprowadzamy nowe kontakty, edytujemy już dodane wpisy kontaktowe, jak również grupujemy je w folderach/podfolderach (struktura drzewa). W łatwy sposób można wybrać rodzaj kontaktu (kobieta, mężczyzna, grupa, placówka, usługa, nieokreślony) i przypisać do niego dane personalne, firmowe, adresowe, komunikacyjne (e-mail, telefon, strona WWW), jak również dodatkowe informacje. Z sekcją zintegrowano pasek wyszukiwania kontaktów. Na uwagę zasługuje możliwość wprowadzania dat urodzin i imienin danego kontaktu do kalendarza oraz listy wydarzeń. Dzięki temu program jest w stanie przypominać nam o tych uroczystościach.

Organizator notatek pozwala na tworzenie, edytowanie, przechowywanie i wyszukiwanie notatek tekstowych. Poza tym możliwe jest grupowanie notatek w osobnych folderach i podfolderach. Warto wspomnieć także o funkcji eksportu notatek do plików TXT. Z kolei wbudowany menadżer haseł przechowuje nasze dane uwierzytelniające, niezbędne do zalogowania się w wybranych witrynach, aplikacjach, czy grach komputerowych. Również te dane można organizować w strukturze katalogów.
Pozostałe istotne funkcje programu to: sekcja Kosz (w łatwy sposób przywrócimy za jej pomocą wydarzenia, kontakty, notatki i hasła usunięte z pozostałych sekcji), lista imienin na bieżący rok (z wyszukiwarką i opcjami sortowania według dat lub imion), konfiguracja formatu daty i godziny, wybór pierwszego dnia tygodnia, ukrywanie przypomnień o codziennych wydarzniach, automatyczne czyszczenie przypomnień, autostart programu wraz z systemem, możliwość korzystania z różnych profili użytkowników (każdy ma inną bazę danych), automatyczny backup danych, import danych z obecnie już nie rozwijanego programu Organizer (tego samego autora).

Wersja Portable zapisuje ustawienia w swoim głównym katalogu, dzięki temu może działać na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji. Niestety, z chwilą tworzenia opisu dane profilu użytkownika i ich backupy są przechowywane na dysku systemowym (lokacje można znaleźć w menu Pomoc).

Interfejs graficzny Zombie’s Personal Organizer Portable jest dość przyjemny dla oka i oferuje wygodny dostęp do wszystkich istotnych możliwości programu. W razie potrzeby można w niewielkim stopniu dostosować wygląd interfejsu (wyświetlanie przycisków sekcji albo listy sekcji, wybór barwy ramek). Mniej doświadczeni użytkownicy opanują obsługę aplikacji w krótkim czasie. Twórca programu nie przygotował szczegółowych instrukcji.

Uwaga!
Chociaż plik archiwum do pobrania ma w nazwie ciąg „setup”, to zawiera wersję przenośna programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Zombie’s Personal Organizer PortableZombie’s Personal Organizer Porta... 0.9.0.118 Beta
Wersja rozwojowa
1.45 MB | 2015-03-20

Ilość pobrań: 247 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Zombie’s Personal Organizer Portable