w
googluj
pl

Money Manager Ex Portable 1.3.3


Money Manager Ex Portable – przenośna wersja open-source’owego programu, który pomaga w zarządzaniu finansami osobistymi czy domowymi. Możliwe jest analizowanie transakcji finansowych na rachunkach oszczędnościowych, kontach inwestycyjnych, kontach terminowych oraz kartach kredytowych. Poza tym uwzględniane są także aktywa. Program jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS X, Linuks i Android.

Money Manager Ex oferuje gotowy zbiór kategorii opisujących przyczyny wydatków i przychodów. Można oczywiście tworzyć także kategorie własne. Poza tym będziemy w stanie skorzystać z listy osób, instytucji itd., które otrzymują od nas pieniądze lub zwiększają nasze zasoby finansowe. Money Manager Ex pozwala na wybór waluty dla danego typu konta (obsługa polskiej waluty). W programie możliwe jest ustalenie statusu każdej transakcji – dostępne statusy to: uzgodniona, pominięta, do wyjaśnienia, zduplikowana. W wypadku korzystania z konta inwestycyjnego będziemy w stanie wprowadzić i następnie śledzić nasze inwestycje na rynkach, pobierając informacje z różnych serwisów internetowych. Jeżeli chodzi o aktywa, można uwzględniać ich wartość w ogólnych wynikach finansowych, biorąc przy tym pod uwagę wzrost czy spadek wartości aktywów na przestrzeni roku. Warto wspomnieć o filtrowaniu transakcji oraz możliwości dodawania notatek i załączników do każdej z nich.

Money Manager Ex posiada sekcję planowania transakcji powtarzanych daną ilość razy albo wykonywanych regularnie co określoną ilość czasu. Program wyświetla przypomnienia o nadchodzących czy zaległych transakcjach. Kolejna istotna funkcja to planowanie budżetu rocznego lub miesięcznego. Po roku/miesiącu będziemy w stanie porównać realne wydatki i przychody z naszym planem przy użyciu szczegółowego raportu. W programie dostępna jest również cała sekcja odpowiedzialna tylko za generowanie rozmaitych raportów i statystyk (prezentowanych także w formie wykresów). Dane Money Manager Ex można wyeksportować do plików CSV, QIF oraz HTML (jako raport). Program jest w stanie importować dane z plików CSV i QIF. Wszystkie wprowadzone informacje są przechowywane w bazie danych programu. Można korzystać z wielu baz oraz tworzyć ich kopie zapasowe. Program jest również w stanie zaszyfrować bazę przy użyciu algorytmu AES (hasło jest wymagane do odkodowania danych).

Wersja Portable może działać na różnych PC (np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego) z zachowaniem wszystkich danych użytkownika, o ile ten zapisze bazę danych programu na nośniku dostępnym dla aktualnie wykorzystywanej instancji Money Manager Ex.

Interfejs graficzny Money Manager Ex jest dość skromny wizualnie. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują podstawy obsługi programu, zwłaszcza że wyświetla on zarówno intuicyjne kreatory, jak i krótkie instrukcje w języku polskim. Również plik pomocy został spolszczony (niestety, nie wszystkie strony pomocy wyświetlają się prawidłowo).

Program dostępny również na system mobilny Android.

Uwaga!
Plik wykonywalny programu umieszczono w podkatalogu bin.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Money Manager Ex PortableMoney Manager Ex Portable 1.3.3
Wersja stabilna 32-bitowa
8.56 MB | 2017-03-06
Money Manager Ex Portable 1.3.3
Wersja stabilna 64-bitowa
9.31 MB | 2017-03-06
przejdź Wersja instalacyjna Money Manager Ex

Ilość pobrań: 153 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Money Manager Ex Portable