w
googluj
pl

AceMoney Lite Portable 4.32


AceMoney Lite Portable to przenośne wydanie darmowej wersji programu finansowego AceMoney. Edycja bezpłatna jest przeznaczona głównie do zarządzania budżetem osobistym, ponieważ obsługuje maksymalnie dwa konta. Pozwala jednak na korzystanie z nieograniczonej ilości typów kont, zawierających finanse dostępne np. w banku, w gotówce, na karcie kredytowej czy debetowej lub w formie inwestycji. W programie można w łatwy sposób kontrolować wszystkie przelewy (wpłaty i wypłaty oraz transfery pomiędzy własnymi kontami), wydatki i przychody, inwestycje, transakcje, jak również kredyty (w tym hipoteczne). Dostępnych jest ponad 100 gotowych kategorii, określających w jaki sposób otrzymujemy bądź wydajemy nasze pieniądze. AceMoney śledzi zbliżające się terminy płatności i powiadamia nas o tym, kiedy sprawy finansowe powinny zostać uregulowane. Program oferuje zarówno zwykły widok listy płatności, jak i widok kalendarza z terminami. Z łatwością skonfigurujemy listę beneficjentów (czyli osób otrzymujących od nas wpłaty) oraz obsługujących nas banków. Możliwe jest ustawienie płatności jako nielimitowanych oraz wykonywanych w danej liczbie, wybranym czasie czy też z określoną częstotliwością. Moduł inwestycji pozwala na skonfigurowanie wielu parametrów działań finansowych, w tym na wybranie typu transakcji czy inwestycji. Program potrafi automatycznie uzupełniać pola swoich formularzy. Warto wspomnieć o wygodnym kopiowaniu, przenoszeniu, etykietowaniu, filtrowaniu, sortowaniu i przeszukiwaniu danych finansowych, jak również o funkcjach odpowiedzialnych za konfigurację oraz import reguł wiążących transakcje z beneficjentami i kategoriami.

Oczywiście dla wszystkich płatności i inwestycji czy transakcji można ustalić określoną walutę. Program pobiera kursy walut z Internetu, przy tym wspiera 150 walut z całego świata. Z różnych źródeł internetowych pobierzemy albo zaimportujemy również ceny rynkowe czy giełdowe. W razie potrzeby można skorzystać z kilku kalkulatorów - zwykłego, pożyczki, oszczędności lub kredytu. Jak na porządny program finansowy przystało, AceMoney Lite jest w stanie generować szereg raportów (w tym wykresów), sporządzanych według określonych zakresów danych. Warto wspomnieć o możliwości pobierania i importowania informacji finansowych z banków, można przy tym skorzystać ze specjalnych plików QIF, OFX, OFC oraz QFX. Poza tym do bazy programu zaimportujemy dane z plików CSV i XML (zapisanych w AceMoney lub w Microsoft Money). Z kolei eksport informacji jest możliwy do plików TXT, CSF. QIF oraz XML. Całą bazę danych AceMoney zapiszemy w natywnym formacie programu - AMJ. Na uwagę zasługują możliwości ułatwiające proces importowania informacji o płatnościach internetowych. Trzeba wspomnieć również o funkcjach archiwizacji danych, tworzenia kopii zapasowej (np. według harmonogramu) oraz szyfrowania bazy programu (odkodowanie i dostęp do danych dopiero po podaniu hasła głównego).

Wersja Portable jest przenośna tylko w pewnym stopniu, ponieważ przechowuje ustawienia na dysku lokalnym. Baza danych domyślnie jest zapisywana w katalogu głównym wersji Portable.

Interfejs graficzny AceMoney Lite Portable jest dość przyjemny dla oka, w razie potrzeby dostosujemy kolory jego elementów oraz wybierzemy określony rodzaj czcionki interfejsu. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują podstawy obsługi programu, jednak bardziej rozbudowane funkcje wymagają szerszej wiedzy z dziedziny rachunkowości czy ogólnie finansów. Aplikacja została zaopatrzono w rozbudowany plik pomocy, niestety dostępny w języku angielskim. Sporo porad zamieszczono również w witrynie producenta (dział FAQ).

Ograniczenia!
Wersja Lite posiada następujące ograniczenia w stosunku do płatnej, pełnej wersji AceMoney – obsługa maksymalnie dwóch kont finansowych, brak wsparcia dla usługi AceCloud. Edycję pełną można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
AceMoney Lite PortableAceMoney Lite Portable 4.32
Wersja stabilna
4.65 MB | 2015-05-24
przejdź Wersja instalacyjna AceMoney Lite

Ilość pobrań: 240 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
AceMoney Lite Portable