w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 391
Wszystkich postów: 938179
Wszystkich tematów: 138564

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

DiskBoss 14.6.12


DiskBoss to znakomity program służący do zarządzania zawartością urządzeń magazynujących dane (lokalny dysk twardy, woluminy sieciowe, urządzenia NAS i zewnętrzne nośniki pamięci). Aplikacja wyróżnia się czytelnym interfejsem użytkownika oraz imponującą funkcjonalnością. Środowisko składa się z następujących modułów:

• Eksplorator dysku
DiskBoss został wyposażony w wygodne narzędzie do przeglądania zawartości dysku. Oferuje ono szereg przydatnych funkcji, takich jak: wyróżnianie plików kolorami, tworzenie skrótów na pulpicie, zmienianie nazw, dołączanie notatek, kopiowanie danych do schowka, modyfikowanie atrybutów. Narzędzie posiada również kilka sposób wyświetlania danych (szczegóły, lista, ikony, miniatury).

• Okno właściwości
Aplikacja prezentuje szczegółowe informacje na temat wybranego pliku lub katalogu. Dane zostały podzielone na cztery kategorie:
- ogólnie (nazwa, ścieżka, stemple czasowe, rozmiar, twórca, atrybuty, identyfikatory i indeksy),
- statystyka (liczba i głębokość katalogów, całkowita liczba plików, średni/maksymalny/minimalny rozmiar pliku),
- przestrzeń dyskowa (całkowity rozmiar partycji, zajęta i wolna przestrzeń),
- system plików (nazwa woluminu, numer seryjny, atrybuty, obsługiwane funkcje).

• Kalkulator sum kontrolnych
Przydatne narzędzie, powalające na wyświetlenie sum kontrolnych obliczonych za pomocą algorytmów SHA256, SHA1 lub MD5. Wyniki można zapisać w postaci raportu w popularnych formatach (HTML, TXT, CSV).

• Wyszukiwarka plików
W pełni funkcjonalny moduł do wyszukiwania plików na podstawie rozmaitych kryteriów. Program obsługuje maski, wyrażenia regularne i podstawowe instrukcje warunkowe. W łatwy sposób można również ograniczyć liczbę wyświetlanych wyników.

• Analiza przestrzeni dyskowej
Rozbudowane narzędzie pozwalające na zbadanie struktury dysku twardego pod kątem ilości miejsca zajmowanego przez poszczególne pliki i foldery. Ciekawą funkcją modułu jest generowanie wykresów kołowych i słupkowych, które mogą zostać przez użytkownika wydrukowane lub skopiowane do schowka.

• Przeglądarka danych SMART
Przyjazne narzędzie, którego zadaniem jest odczytywanie informacji diagnostycznych na temat urządzeń magazynujących dane. W głównym oknie aplikacji znajdziemy listę wszystkich wartości (temperatura, parametry działania, wartości liczników). Wyświetlane są również podstawowe dane na temat sprzętu (model, wersja oprogramowania pokładowego, numer seryjny).

• Oczyszczanie dysku
Prosty moduł, odpowiedzialny za usunięcie z dysku zbędnych danych, takich jak pliki tymczasowe, cache czy historia przeglądanych stron internetowych. Narzędzie oferuje trzy metody oczyszczania (bezpieczna, normalna i pełna).

• Synchronizacja plików i katalogów
Niewielka aplikacja do synchronizacji wskazanych folderów. Program może działać w jednym z kilku predefiniowanych trybów (uaktualnienie lub pełne nadpisywanie folderu docelowego, metoda dwustronna i inne).

• Wyszukiwanie duplikatów
Solidny moduł, który pozwala na znalezienie powtarzających się plików. Po zakończeniu analizy, możemy podjąć jedną z dostępnych operacji (usunięcie niepotrzebnych danych, pozostawienie skrótów, kompresja, przeniesienie do innej lokalizacji i inne). Użytkownik może również wyświetlić wykresy lub okno z raportem.

• Klasyfikacja danych
Interesującym składnikiem środowiska DiskBoss jest program klasyfikujący pliki według różnego rodzaju kryteriów (rozszerzenie, rozmiar, data stworzenia/modyfikacji/dostępu, nazwa użytkownika). Dzięki aplikacji w szybki sposób zorientujemy się, które dane zajmują najwięcej miejsca na dysku.

• Edytor zadań
Aplikacja działa w sposób wielowątkowy - jednocześnie może pracować kilka zadań wykonujących operacje na dysku. Opisywanie narzędzie pozwala na wygodne zarządzanie aktywnymi i zakończonymi operacjami (rozpoczynanie, przerywanie i tymczasowe zatrzymywanie zadań oraz podgląd rezultatów).

• Inne funkcje programu:
- możliwość wykluczania wybranych folderów,
- opcje związane z wydajnością zadań (liczba wątków, prędkość przetwarzania),
- wbudowany prosty edytor heksadecymalny z wyszukiwarką,
- możliwość definiowania odnośników do ulubionych folderów,
- historia otwieranych lokalizacji,
- edytor komend użytkownika z kilkoma przydatnymi cechami (eksport/import danych dla formatów XML i FLX, tworzenie skrótów na pulpicie, przypisywanie skrótów klawiaturowych),
- możliwość tworzenia i przywracania kopii zapasowej ustawień,
- powiadomienia dźwiękowe dla wybranych akcji,
- okno zawierające szczegółowe informacje diagnostyczne (tak zwane logi),
- spora liczba funkcji konfiguracyjnych dotyczących interfejsu i zachowania aplikacji, skrótów klawiaturowych oraz powiadomień,
- minimalizacja do zasobnika systemowego.

DiskBoss posiada bardzo dobrą dokumentację. Warto przede wszystkim zapoznać się z plikiem pomocy, który jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej produktu.

Ograniczenia!
Program jest dostępny bezpłatnie tylko i wyłącznie do użytku niekomercyjnego. Dodatkowymi wadami darmowego wydania DiskBoss są ograniczona funkcjonalność oraz limity (obsługa 500 tysięcy plików dla zadania, wsparcie pamięci nie większych niż 2 TB, maksymalnie 3 równoległe zadania i komendy użytkownika). Producent udostępnia profesjonalne edycje, które oferują szereg dodatkowych funkcji. Wśród nich znajdziemy: zaawansowane narzędzia do migracji danych, dynamiczne sterowanie prędkością operacji, monitor integralności plików, monitor zmian na dysku, synchronizację skompresowanych plików, integrację z bazą SQL, rozbudowane moduły statystyczne. Szczegółowe informacje znajdują się w porównaniu wersji.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (8 głosów)

Strefa Download programu
DiskBossDiskBoss 14.6.12
Wersja stabilna 32-bitowa
8.06 MB | 2024-05-30
DiskBoss 14.6.12
Wersja stabilna 64-bitowa
8.31 MB | 2024-05-30

Ilość pobrań: 1287 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
DiskBoss