w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 179
Wszystkich postów: 904739
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7132 dni

FancyCache 0.9.1 Beta


FancyCache to narzędzie zwiększające możliwości systemu Windows związane z buforowaniem danych. Aplikacja jest odpowiedzialna za przechowywanie informacji w specjalnie wydzielonym obszarze pamięci, dzięki czemu znajdujące się na urządzeniu pliki i foldery będą dostępne szybciej i przy mniejszym obciążeniu sprzętu (cecha ta będzie szczególnie istotna w przypadku dysków SSD). Program oferuje kilka strategii zarządzania danymi (zapis/odczyt, tylko odczyt, tylko zapis) oraz dwa standardowe algorytmy - LRU (Least Recently Used) oraz LFU (Least Frequently Used).

Obsługa FancyCache nie jest trudna, niemniej wymaga od użytkownika pewnej wprawy i znajomości działania dysków. Przed rozpoczęciem pracy z narzędziem warto zapoznać się z oficjalną instrukcją obsługi bądź poradnikiem dostępnym na naszym forum. Standardowo obsługa programu składa się z kilku następujących po sobie kroków:
• Zaznaczenie partycji lub dysku na liście.
• Odpowiednie dobranie ustawień (rozmiar bloku, rozmiar przestrzeni cache, algorytmy, właściwości cache drugiego poziomu). W przypadku ostatniej opcji, możemy wykorzystać niewidoczny obszar pamięci bądź podłączoną do komputera pamięć SDD/Flash.
• Sterowanie buforowaniem za pomocą opcji "Start Caching", "Stop Caching i "Pause Caching".

Program został wyposażony w moduł odpowiedzialny za monitorowanie dysku. W trakcie działania narzędzia możemy zapoznać się z wykresem wartości Hit Rate oraz rozmaitymi informacjami statystycznymi (liczba odczytanych i zapisanych danych, liczba operacji zakończonych porażką/sukcesem, wykorzystany rozmiar cache).

Uwaga!
Aplikacja jest dostępna w dwóch niezależnie działających wersjach: Volume Edition (do zmiany ustawień poszczególnych woluminów) oraz Disk Edition (do konfigurowania fizycznych urządzeń).

Ograniczenia!
FancyCache jest rozpowszechniany na zasadach licencji trial. Aplikacja działa przez 180 dni od daty instalacji - po upływie tego okresu konieczne może okazać się odnowienie klucza aktywacyjnego. Przykładowe kody znajdziemy na forum programu.

Wymagania!
Program jest obecnie w fazie testowej (beta). Aplikacja może w niektórych sytuacjach działać niepoprawnie, dlatego jest przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych użytkowników komputera.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FancyCacheFancyCache 0.9.1 Beta
Wersja rozwojowa
1.6 MB | 2013-08-21

Ilość pobrań: 533 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
FancyCache
avatararrow
~xcve35 | 2013.08.20 22:57
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
0.9.1
FancyCache 0.8.0 Beta