w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 97
Wszystkich postów: 904889
Wszystkich tematów: 127709

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7182 dni

ImageUSB 1.5 Build 1003


ImageUSB to niewielkie narzędzie służące do kopiowanie obrazów płyt na pamięci przenośne typu UFD (USB Flash Drive). Aplikacja sprawdzi się bardzo dobrze podczas klonowania nośników oraz zgrywania ich zawartości na dysk twardy. Ciekawą cechą programu jest możliwość masowego, jednoczesnego wykonywania operacji dla wielu urządzeń podłączonych do komputera. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, ImageUSB zachowuje informacje zapisane w sektorze MBR (Master Boot Record).

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty w obsłudze, a procedura kopiowania/zgrywania danych składa się z kilku kroków. Na początku należy oczywiście wskazać wejściowy wolumin - w tym celu korzystamy z listy, widocznej w górnej części okna. Kolejne operacje polegają na wybraniu trybu działania programu oraz określenia lokalizacji wejściowego/wynikowego pliku. Proces przetwarzania danych rozpoczyna się po naciśnięciu na przycisk "Write to UFD" lub "Create image". Przebieg możemy śledzić za pomocą paska postępu i okna z logami.

Program jest dostępny bezpłatnie wyłącznie do zastosowań niekomercyjnych. Co ciekawe, aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum w formacie ZIP w dowolnej lokalizacji, a następnie uruchomić plik wykonywalny. Do paczki została również dołączona podstawowa dokumentacja.

Uwaga!
Program pozwala na wczytywanie obrazów w formatach BIN/IMG/ISO oraz zapis plików BIN.

Ograniczenia!
Przed rozpoczęciem pracy z programem należy wykonać kopię zapasową wszystkich istotnych plików znajdujących się na pamięci USB. Warto również sprawdzić, czy posiadany nośnik ma rozmiar podobny do objętości nagrywanego obrazu. Mechanizm klonowania wykorzystany w ImageUSB powoduje, że niewykorzystana przestrzeń nie będzie dostępna dla użytkownika bez przeprowadzenia dodatkowego formatowania.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (9 głosów)

Strefa Download programu
ImageUSBImageUSB 1.5 Build 1003
Wersja stabilna
2.39 MB | 2020-10-07

Ilość pobrań: 1931 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
ImageUSB