w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 505
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

DiffView 1.0.2.0


DiffView to niewielkie, ale niezwykle przydatne narzędzie do monitorowania systemu plików. Program jest odpowiedzialny za analizę zawartości dysku twardego i rejestru, a następnie wyświetlenie różnic strukturalnych (nowe wpisy, zmodyfikowane pozycje). Aplikacja sprawdzi się tym samym w identyfikowaniu zachowania szkodliwych modułów malware - w szybki sposób poznamy newralgiczne, słabe punkty ochrony.

Obsługa narzędzia jest niezwykle prosta. Główne okno aplikacji zostało podzielone na karty "Files" i "Registry". Jak można się domyślić, na pierwszej z nich wskazujemy foldery, które chcemy monitorować, a na drugiej interesujące nas klucze rejestru. Do dyspozycji użytkownika oddano wygodny eksplorator, oparty na strukturze drzewa. Skanowanie rozpoczyna się po naciśnięciu na przycisk "Scan files" lub "Scan reg". Przed rozpoczęciem procesu należy dobrać odpowiedni, referencyjny przedział czasowy. Aplikacja została wyposażona w funkcję gruntowego skanowania rejestru systemowego - procedura odbywa się w oparciu o wykonany wcześniej punkt kontrolny (opcja "Snap reg"). Program pozwala również na zapisanie raportu, zawierającego kompletny zestaw informacji o systemie operacyjnym i modyfikacjach wprowadzonych w strukturze plików.

DiffView jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Co ciekawe, program nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - całość to pojedynczy plik wykonywalny, "ważący" zaledwie kilkadziesiąt kilobajtów.

Uwaga!
Warto zapoznać się z instrukcją korzystania z programu. Tekst przygotowany przez autora dotyczy malware z serii ZeroAccess.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DiffViewDiffView 1.0.2.0
Wersja stabilna
0.07 MB | 2013-04-17

Ilość pobrań: 181 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
DiffView