w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 202
Wszystkich postów: 904474
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6707 dni

Free USB Guard 1.71


Free USB Guard to niewielki program, który przed zamknięciem systemu Windows lub wylogowaniem się użytkownika alarmuje o nadal podłączonych do komputera nośnikach danych USB (pendrive, dysk zewnętrzny, smartfon, tablet, aparat i inne), kartach pamięci oraz płytach w napędzie CD/DVD. Wyświetlane okienko z alarmem pozwala nam zdecydować, czy chcemy kontynuować zamykanie systemu bądź proces wylogowania.

Dyski zewnętrzne USB domyślnie są monitorowane tylko wtedy, gdy podłączymy je już w trakcie działania aplikacji. W przeciwnym wypadku, możemy je wykryć poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji w menu. Program monitoruje również obecność tradycyjnych dysków twardych. Zwykle nie odłączamy ich co prawda podczas działania komputera, ale jest to dopuszczalne wobec dysków SATA (rozwiązanie hot plugging/hot swap), które pracują w trybie natywnym i nie są aktualnie w użyciu jako systemowe.

Interfejs graficzny aplikacji składa się właściwie tylko z ikony w obszarze powiadomień i małego okienka opcji, które wywołujemy klikając prawym przyciskiem myszki na tej ikonie. Obsługa narzędzia jest bardzo łatwa i nie przysporzy nikomu kłopotów. Po prostu wybieramy nośniki danych, które mają być monitorowane, decydujemy o tym, czy ma pojawiać się okienko alarmowe przy zamykaniu systemu i wylogowaniu oraz ustawiamy start programu wraz z Windows, możemy także sprawdzić dostępność aktualizacji.

Free USB Guard przysłuży się użytkownikom, którzy odchodząc od komputera, często zapominają o zabraniu ze sobą kluczy USB, kart pamięci, dysków zewnętrznych, płyt itp. Oczywiście program nie pomoże w sytuacji, gdy Windows nadal działa, ale przynajmniej jest jakaś szansa, że w wypadku wyłączenia systemu lub wylogowania się, zapominalskie osoby wezmą ze sobą swoje urządzenia.

Uwaga!
Free USB Guard zwodzi użytkowników atrapą instalatora, gdy w rzeczywistości nie wymaga żadnej instalacji. Przy pierwszym uruchomieniu program oferuje za to instalację SweetIM, aplikacji zaliczanej do adware (oprogramowanie zaśmiecające komputer zbędnymi reklamami itp.) Należy uważać na pola wyboru i przyciski w oknie "instalatora", gdyż oferują one pobranie "pełnej wersji" programu, która wymusza właśnie instalację SweetIM. Wszystkie okna związane z fałszywym instalatorem można po prostu pozamykać, a program i tak będzie działał, wystarczy uruchomić plik ponownie. Ostatecznie, można wybrać "Tak" w oknie Windows, pytającym o zgodę na wprowadzenie zmian w komputerze.
Free USB Guard możemy "odinstalować" poprzez usunięcie pliku konfiguracyjnego w katalogu programu lub poprzez zlikwidowanie całego folderu aplikacji.
Program bez pytania dodaje do autostartu Windows swój "instalator" SweetIM. Nie ma to nic wspólnego z opcją uruchamiania samego Free USB Guard przy starcie systemu.

Ograniczenia!
Bez instalacji SweetIM nie będziemy mogli zarejestrować programu. Rejestracja nie dostarcza jednak żadnych nowych funkcji.

Wymagania!
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji co najmniej 2.0.

Licencja: Adware (darmowa z funkcją wyświetlania reklam)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Free USB GuardFree USB Guard 1.71
Wersja stabilna
0.12 MB | 2016-05-12

Ilość pobrań: 167 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Free USB Guard