w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 131
Wszystkich postów: 914003
Wszystkich tematów: 130505

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7543 dni
pl

Listary 6.2.0.42


Listary to program służący do szybkiego wyszukiwania folderów i plików na dysku komputera. Aplikacja stanowi funkcjonalną alternatywę dla wbudowanego w system Windows narzędzia do wyszukiwania plików oraz uruchamiania programów. Pomimo braku polskojęzycznego interfejsu program nie sprawia trudności w obsłudze.

Dostępność dysków twardych o dużej pojemności, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych sprawia, że gromadzimy wiele różnego rodzaju danych. Podczas codziennego korzystania z komputera zdarzają się takie sytuacje, iż przeszukiwanie dysków czy innych nośników, aby odnaleźć potrzebny plik czy folder, zajmuje dużo czasu. Korzystając z Listary możemy skrócić czynność wyszukiwania danych czy uruchamiania aplikacji.

Okna wyszukiwania przywołamy w dowolnym momencie pracy w systemie przy użyciu skrótu klawiszowego Win + S (można go zmienić w ustawieniach programu). Wystarczy wówczas zacząć wpisywać nazwę poszukiwanego zasobu (folderu, pliku czy aplikacji), a Listary wyświetli listę wyników, którą na bieżąco będzie uaktualniać, im bardziej dokładne zapytanie zostanie wpisane. Następnie wystarczy kliknąć na danym wyniku, a plik zostanie uruchomiony w domyślnej aplikacji, natomiast folder - w Eksploratorze Windows. Oprócz pola do wpisywania zapytania, okno wyszukiwania zawiera trzy ikony: ikonę serca, pod którym dostępne są ulubione zasoby (dodane wcześniej przez użytkownika za pomocą podobnej ikony na liście wyników); ikonę zegara, wyświetlającą ostatnio otwierane foldery; ikonę błyskawicy, która pokazuje opcje programu. Okno to zostaje wyświetlone również w momencie skorzystania z opcji "Otwórz" w dowolnej aplikacji.

Menu kontekstowe Listary można także uruchomić, klikając dwukrotnie lewym przyciskiem myszy (lub pojedynczo środkowym) na pulpicie lub pustym obszarze dowolnego katalogu. Wówczas wyświetlona zostaje lista ulubionych plików i folderów, ostatnio otwieranych katalogów, a także dostęp do dodatkowych funkcji programu oraz ustawień. Korzystając z tego menu w katalogu z plikami możemy m.in. wyświetlić rozszerzenia plików oraz ukryte pliki i foldery, skopiować ścieżkę katalogu do schowka, uruchomić wiersz poleceń z lokalizację aktualnego katalogu czy otworzyć go w domyślnym menadżerze plików.

Listary to nie tylko szybkie wyszukiwanie i otwieranie plików i folderów, ale także szybkie uruchamianie aplikacji. Choć program nie zawiera mnóstwa różnych funkcji, korzystanie z niego pomaga w codziennej pracy na komputerze - tym bardziej, że Listary działa szybko, a jego obsługa jest intuicyjna. Z programu można korzystać zaraz po jego instalacji, choć bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszy zapewne możliwość zmian w konfiguracji narzędzia.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
ListaryListary 6.2.0.42
Wersja stabilna
6.37 MB | 2023-07-02

Ilość pobrań: 332 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Listary