w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 501
Wszystkich postów: 937966
Wszystkich tematów: 138466

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

PassMark DiskCheckup 3.5 Build 1005


PassMark DiskCheckup to lekkie oprogramowanie pozwalające na monitorowanie dysku twardego w czasie rzeczywistym. Aplikacja pełni funkcje diagnostyczne - umożliwia zarówno przeglądanie podstawowych parametrów urządzenia jak i testowanie sprzętu pod kątem ewentualnych błędów i usterek. Całość charakteryzuje się prostym w obsłudze, przyjaznym dla początkujących użytkowników interfejsem.

Główne okno programu zostało podzielone na kilka kart. Pierwsza z nich została oznaczona etykietą "Device Info". Jak można się domyślić, znajdziemy na niej wszystkie podstawowe informacje o wybranym dysku (identyfikator, typ interfejsu, rozmiar w megabajtach, numer seryjny, numer modelu, wersja firmware, podział na partycje, właściwości fizyczne, zgodność ze standardami, obsługiwane funkcje). Zasadniczym zadaniem PassMark DiskCheckup jest jednak odczytywanie informacji dla technologii SMART (liczba cykli start/stop, całkowity czas pracy dysku, liczba niepoprawnie wykonanych operacji seek, ilość błędów, temperatura itd.). Kolejne warte uwagi funkcje to: eksport danych do pliku tekstowego, możliwość przeprowadzania testu DST (Disk Self Test), przechowywanie archiwalnych wartości.

Program może być w pewnym zakresie dostosowany do potrzeb użytkownika. W łatwy sposób ustawimy interwał odświeżania informacji oraz domyślną jednostkę temperatury. Warto również zmienić sposób powiadamiania o krytycznych wartościach. Do dyspozycji mamy zarówno wyświetlenie komunikatu na ekranie jak i wysłanie stosownej wiadomości na wskazaną skrzynkę poczty elektronicznej. Aplikacja może również zostać zminimalizowana do zasobnika systemowego (ikona obok zegara).

Ograniczenia!
Program jest dostępny bezpłatnie wyłącznie do zastosowań osobistych. Możliwość korzystania z aplikacji w celach komercyjnych wiąże się z opłatą licencyjną - szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie produktu.

Wymagania!
PassMark DiskCheckup współpracuje z większością nowych dysków SATA/USB/FireWire. Nie są natomiast wspierane urządzenia SCSI oraz sprzętowe macierze RAID.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
PassMark DiskCheckupPassMark DiskCheckup 3.5 Build 1005
Wersja stabilna
4.41 MB | 2024-04-16

Ilość pobrań: 298 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
PassMark DiskCheckup
avatararrow
MaTi | 2013.11.16 13:09
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
DiskCheckup wyświetla aktualne wartości SMART wraz z wartością progową. Jeśli jakieś wartości są bliskie lub poniżej progu, może to znaczyć, że grozi nam awaria twardego dysku. DiskCheckup wyświetla również dodatkowe informacje o dysku, takie jak numer seryjny, numer modelu, wersja firmware, liczba cylindrów, ścieżek, sektorów na ścieżkę itp...
PassMark DiskCheckup 3.2 Build 1000