w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 474
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

DiskSavvy 16.2.18


DiskSavvy to niewielki, bardzo intuicyjny i praktyczny program do wyświetlania szczegółowych informacji o przestrzeni na dysku lub serwerze. Dzięki niemu za pomocą jednego kliknięcia dowiemy się, które pliki zajmują najwięcej miejsca i przeprowadzimy na nich odpowiednie operacje.

Główne narzędzia umieszczono w górnej części okna aplikacji. Na panelu tym znajdziemy przyciski służące m.in. do rozpoczęcia analizy dysku lub serwera, zapisywania raportów, odczytywania statystyk (domyślnie w postaci wykresu kołowego), wybierania motywu czy wchodzenia w menu opcji. Na pasku po lewej stronie zamieszczono listę profili (poszczególne profile mogą się różnić lokalizacją analizowanych plików), foldery objęte analizą i ogólne informacje o zawartych w nich plikach. Na dole okna znajduje się lista przeskanowanych plików, które można kategoryzować i przeglądać według wielu różnych czynników, m.in. rozszerzenia, daty utworzenia czy daty ostatniego uruchomienia. Najwięcej miejsca zajmuje okno z listą folderów w przeanalizowanym obszarze, na których można operować podobnie jak w standardowym eksploratorze.

DiskSavvy wspiera nie tylko dyski twarde, ale też serwery i urządzenia w dającej możliwość przenoszenia poszczególnych zasobów prosto do sieci technologii NAS. Sama w sobie aplikacja oferuje stosunkowo bogaty zakres opcji odnośnie analizowania, klasyfikowania, filtrowania czy raportowania.

Program jest darmowy, chociaż w porównaniu do płatnych wersji Pro, Ultimate lub Server kilka funkcji jest niedostępnych, m.in. wgląd do bazy danych raportów czy przeprowadzanie akcji na plikach na podstawie określonych przez użytkownika warunków (mowa np. o wysyłaniu e-maila z różnymi dodatkowymi informacjami czy uruchamianiu wpisanych komend). Brakuje też wielu pluginów klasyfikujących pliki i pozwalających na wyświetlanie interesującej nas zawartości w ich logicznie skonstruowanej hierarchii, jednak darmowa wersja programu obsługuje sześć z nich. Podstawowy plugin rozpoznaje ponad 2500 typów i formatów plików.

Uwaga!
Dostępne są również wersje dla systemu Linux, MAC OS X, FreeBSD, Solaris, HP UX i AIX.

Ograniczenia!
DiskSavvy jest darmowy, chcąc jednak wzbogacić jego funkcjonalność trzeba wykupić wersję Pro, Ultimate lub Server.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
DiskSavvyDiskSavvy 16.2.18
Wersja stabilna 32-bitowa
8.89 MB | 2024-07-03
DiskSavvy 16.2.18
Wersja stabilna 64-bitowa
10.7 MB | 2024-07-03

Ilość pobrań: 704 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
DiskSavvy