w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 117
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

Tweak-SSD v2.0.70


Tweak-SSD to niewielki program służący do optymalizacji dysków i pamięci SSD (Solid State Drive). Program umożliwia poprawienie podstawowych parametrów urządzenia - mowa przede wszystkim o żywotności sprzętu i wydajności odczytu/zapisu. Aplikacja charakteryzuje się bezproblemowym działaniem oraz prostym w obsłudze interfejsem.

Proces optymalizacji został zbudowany w postaci kreatora, który przeprowadza nas przez wszystkie operacje niezbędne do poprawienia parametrów urządzenia. Składa się on z kilku kroków, podczas których modyfikujemy wartości związane z: hibernacją systemu operacyjnego, stemplami czasowymi plików, defragmentacją występującą podczas bootowania, plikiem stron, funkcjami Windows Prefetcher i Superfetch, usługą Windows Indexing Service, przechowywaniem plików systemowych w pamięci czy obsługą większego obszaru cache. Dla mniej doświadczonych użytkowników dostępna jest opcja "Suggest setting(s)" - po jej wybraniu, aplikacja w sposób automatyczny dobierze ustawienia dostosowane do posiadanej konfiguracji sprzętowej. Przydatny może okazać się również orientacyjny wskaźnik optymalizacji, podzielony na trzy obszary.

Ważną zaletą programu Tweak-SSD są podpowiedzi, widoczne w głównym oknie. Informują one użytkownika o wpływie poszczególnych przełączników na ogólną wydajność dysku i systemu operacyjnego. Warto również zwrócić uwagę na kartę "Other tweaks". Znajdziemy na niej dodatkowe opcje, które w specyficznych sytuacjach również poprawią działanie komputera.

Ograniczenia!
Program w wersji bezpłatnej (Free Edition) posiada nieco ograniczoną funkcjonalność - nie mamy w niej dostępu do narzędzia TRIM Performance Optimization. Wspomniany moduł jest oferowany wyłącznie po zarejestrowaniu aplikacji (szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie produktu).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
Tweak-SSDTweak-SSD v2.0.70
Wersja stabilna
13.37 MB | 2019-09-23

Ilość pobrań: 2108 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Tweak-SSD