w
googluj
pl

Free Download Manager Portable 3.9.4 Build 1481


Free Download Manager Portable – przenośna wersja bezpłatnego menadżera i akceleratora pobierania plików - Free Download Manager (FDM), który obecnie jest udostępniany jako oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym.

Do akceleracji pobierania wykorzystywana jest dość typowa metoda, która polega na podziale pliku na drobne części i ściąganiu wielu takich fragmentów jednocześnie. Pobierać można zarówno pojedyncze pliki, jak i całe serie plików (udostępnionych na wybranym serwerze). Jeżeli pobieranie nie powiedzie się, FDM potrafi automatycznie wznowić proces pozyskiwania danych. Dostępne są opcje manualnego zatrzymywania/wznawiania zadań pobierania, poza tym można stosować ograniczenia transferu oraz limity jednoczesnych połączeń z serwerami. Menadżer oferuje trzy tryby pobierania - niski, średni i wysoki, różniące się stopniem wykorzystania łącza sieciowego. Operacje pobierania plików możemy kategoryzować, grupować, sortować, filtrować i kolejkować. Ważną funkcją jest możliwość pomijania plików o określonych rozszerzeniach. Nie ma przeszkód, by zaplanować automatyczne pobieranie plików na przyszłość - wystarczy skorzystać z harmonogramu zadań. Wspierane są serwisy wymagające uwierzytelnienia przed dostępem do danych, w programie można wprowadzić odpowiednie loginy i hasła dla takich witryn. W razie potrzeby skorzystamy z wielu dodatkowych źródeł pobierania tego samego pliku - tzw. mirrorów.

FDM posiada funkcje odpowiedzialne za pobieranie i konwertowanie materiałów wideo (tylko Flash) z serwisów typu YouTube oraz Google Video, a także przechwytywanie multimediów strumieniowanych za pomocą RTSP i MMS. Oprócz tego możliwe jest pobieranie plików stron internetowych przy użyciu narzędzi HTML Spider i Site Explorer. Pierwsze z narzędzi pozwala na zapis wybranych bądź wszystkich elementów strony lub witryny internetowej (np. pobiera także podstrony wybranej witryny, opierając się na linkach z jej strony głównej). W kolejnym narzędziu możemy przeglądać i pobierać zawartość katalogów dostępnych na serwerze danej witryny. Na uwagę zasługuje również podgląd zawartości archiwów umieszczonych na serwerach oraz możliwość pobierania/rozpakowywania poszczególnych plików z tych archiwów. Ciekawa funkcja to wymiana opinii o pobieranych plikach pomiędzy użytkownikami FDM (np. oceny dotyczące bezpieczeństwa). Program poinformuje nas o zakończeniu zadań pobierania - wyświetli powiadomienie i/lub odegra alert dźwiękowy.

Free Download Manager wspiera protokoły HTTP, HTTPS, FTP, RTSP, MMS i BitTorrent. Warto wspomnieć, że obsługiwane są połączenia za pośrednictwem serwera proxy oraz połączenia typu Dial-up. Program integruje się z przeglądarkami Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera (do wersji 12), Safari, SeaMonkey oraz Netscape, zastępując ich domyślne menadżery pobierania plików oraz pozwalając na zapis materiałów wideo udostępnianych w witrynach (wymagana instalacja rozszerzenia FDM). Możliwe jest także monitorowanie schowka systemowego Windows i na wpół automatyczne tworzenie zadań pobierania na podstawie linków skopiowanych do schowka.

W menadżerze zaimplementowano kilka typowych automatyzacji, pozwalających, np. na zamknięcie FDM albo systemu po zakończeniu zadań pobierania. Free Download Manager można kontrolować także za pomocą ikonki dostępnej w obszarze powiadomień Windows oraz specjalnego przycisku, wyświetlanego zawsze na wierzchu okien innych aplikacji. Obie funkcje są przydatne zwłaszcza w czasie, gdy interfejs programu pozostaje zminimalizowany. Free Download Manager pozwala na import/eksport listy zadań pobierania z/do plików TXT i XML, poza tym można zaimportować zadania z programów uTorrent i Orbit Downloader, jak również listę odnośników skopiowaną do schowka systemowego.

Wersja Portable domyślnie przechowuje ustawienia i listy zadań pobierania tylko we własnych podkatalogach, tak więc jest w pełni przenośna i możemy używać jej np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego na różnych PC, bez obaw o utratę danych menadżera.

Interfejs graficzny Free Download Manager Portable jest przyjemny w odbiorze wizualnym i oferuje wygodny dostęp do wszystkich istotnych funkcji. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie powinni opanować podstawy obsługi programu. W razie problemów można otworzyć wbudowany plik pomocy, który niestety nie zawiera instrukcji w języku polskim.

Uwaga!
Wersja Portable jest zgodna z formatem PortableApps. Pobrany plik EXE wypakuje wersję przenośną Free Download Manager do wybranej przez nas lokacji.
Język polski interfejsu ustawiamy poprzez pasek menu, wybierając po kolei następujące opcje - View/Language/Polish.
Niekiedy występują problemy z prawidłową integracją programu z przeglądarkami internetowymi (zwłaszcza problem z prawidłową pracą rozszerzenia FDM).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Free Download Manager PortableFree Download Manager Portable 3.9.4 Build 1481
Wersja stabilna
8.2 MB | 2014-12-12
przejdź Wersja instalacyjna Free Download Manager

Ilość pobrań: 1794 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (1)
Free Download Manager Portable
avatararrow
~przembyd | 2015.04.07 21:20
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pobrałem FDM Portable brak plugina do Mozilli 37.0.1 aktualizacja 06.04.2015,jak to naprawić,również bywa że ściąga kilka kb i to wszystko,jestem początkujący z góry dziękuje,program bardzo dobry
Free Download Manager Portable 3.9.4 Build 1481