w
googluj

Wakanda Studio 10.187175


Wakanda Studio – ciekawe i rozbudowane środowisko programistyczne kierowane głównie do programistów webowych, ale nie tylko. Wspiera przede wszystkim HTML5, CSS3 oraz JavaScript (włącznie z testowaniem poprawności kodu przy użyciu JSHint). Oferuje dodatkowo wiele narzędzi niezbędnych w codziennej pracy: zaawansowany debugger, aplikacje do modelowania baz danych, tworzenia interfejsu graficznego (GUI) oraz integrację z systemem kontroli wersji Git. Mimo takich możliwości, program jest stosunkowo lekki (w kontekście wymagań systemowych) i w efekcie zaskakująco sprawnie działa – widać to choćby przy starcie aplikacji, który trwa najwyżej kilka sekund, co jest znakomitym wynikiem, szczególnie w porównaniu z konkurencją pod postacią kombajnów, takich jak Eclipse czy NetBeans.

Choć środowisko oferuje wiele rozwiązań, które w pierwszej chwili zostaną docenione tylko przez zaawansowanych programistów, program ma również do zaoferowania ciekawe rozwiązania dla początkujących. Jedno z nich, choć pozornie oczywiste, to instrukcja obsługi, która w tym przypadku została naprawdę świetnie przygotowana. W nieco interaktywnej wersji dostępna jest jedynie online; jest bardzo rozbudowanym źródłem wiedzy, które na przykładzie aplikacji (włącznie ze screenami konkretnych rozwiązań), kieruje początkującego użytkownika, by ten podjął niezbędne kroki przy tworzeniu nowego projektu.

Zainspirować się można również plikami demonstracyjnymi, do których dostęp mamy zaraz po uruchomieniu programu z ekranu startowego. Wybrany projekt zostanie zaimportowany do programu, a my będziemy mieć szansę zobaczyć, jak został stworzony od strony kodu i skorzystać z ciekawych rozwiązań bardziej doświadczonych osób. Dużym plusem aplikacji jest także możliwość obsługi wielu funkcji skrótami klawiszowymi, z których wszystkie można modyfikować i przypisywać je praktycznie każdemu przyciskowi klawiatury – to znacznie ułatwi zaawansowaną pracę, kiedy tego typu uproszczenia skracają czas i konieczność poruszania często myszą, a więc zmuszają do oderwania rąk od klawiatury.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Wakanda StudioWakanda Studio 10.187175
Wersja stabilna
82.84 MB | 2015-09-17

Ilość pobrań: 126 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Wakanda Studio