w
googluj

BASIC-256 1.99.99.67


BASIC-256 to program pozwalający na pisanie i uruchamianie programów stworzonych przy pomocy języka o tej samej nazwie, a więc uproszczonej wersji języka programowania BASIC. W swoim zamyśle, aplikacja została stworzona dla najmłodszych lub początkujących entuzjastów programowania, aby mogli oni zacząć tworzyć proste programy przy pomocy języka o nieskomplikowanej składni.

Obsługa programu jest prosta i nie powinna przysporzyć problemów również młodym programistom. Większość okna programu to pole, w którym będziemy wpisywać kod tworzonej aplikacji. Domyślnie w prawej części wyświetla się także podgląd konsoli, w której wyświetlane będą wyniki naszej pracy po skompilowaniu i uruchomieniu. W ustawieniach można także wzbogacić ten panel o pole wyświetlające graficzne elementy, które dodatkowo może zawierać pomocną siatkę.

Z uwagi na uproszczoną składnię języka, szczególnie z wykorzystaniem bogatej, wgranej w program dokumentacji, można napisać proste i funkcjonalne programy pomocne w codziennym życiu i nauce. Stosunkowo łatwo utworzyć można na przykład wykresy odpowiednich funkcji matematycznych. Obsługą przypomina to bardziej cenione narzędzie Gnuplot, niż wywoływanie odpowiednich komend w języku programowania wysokiego poziomu.

Jak na kompilator przystało, BASIC-256 poza możliwością edycji kodu posiada także wbudowanie narzędzie do debugowania, w którym możliwa jest analiza kodu w pojedynczych krokach. Na potrzeby tego modułu możliwe jest także skorzystanie z narzędzia pozwalającego na obserwację wartości zmiennych w napisanym programie.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
BASIC-256BASIC-256 1.99.99.67
Wersja stabilna
36.53 MB | 2016-10-23

Ilość pobrań: 689 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
BASIC-256