w
googluj

Send to Kindle 1.1.0.246


Send to Kindle to niewielka aplikacja, a zarazem dodatek do systemu, instalujący się jako drukarka i opcja w menu kontekstowym, która pozwala na bezpośredni transfer dokumentów na adres e-mail czytników i tabletów Amazon Kindle. Taki sposób wgrywania nowych plików do urządzeń nie tylko eliminuje konieczność użycia kabla USB oraz dostępny jest z każdego poziomu systemu operacyjnego, ale też jako jedyny umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowej w chmurze użytkownika, dzięki czemu będzie on mógł odzyskać przesłane na urządzenie książki w przypadku awarii czytnika lub zakupu kolejnego urządzenia.

Główną zaletą programu jest prostota jego obsługi. Przy pierwszym uruchomieniu wystarczy uwierzytelnić dane użytkownika (podając adres e-mail oraz hasło stworzone przy pierwszym uruchomieniu czytnika Kindle), aby aplikacja stała się gotowa do działania. Podstawowym sposobem wgrywania nowych danych do urządzeń jest przeciąganie plików bezpośrednio na okno aplikacji. Obsługiwane formaty wysyłane są natychmiastowo, a wymagające konwersji przechodzą proces dostosowywania na stronie Amazonu.

Innymi sposobami wgrywania nowych książek i dokumentów na czytniki Kindle jest użycie menu kontekstowego na dowolnym pliku, z którego wybrać należy opcję "Send to Kindle". Stanowi ona odnośnik do aplikacji, w której możemy podać autora i zmodyfikować tytuł pliku oraz wysłać go na urządzenie. Dzięki temu, iż aplikacja instaluje się także jako dodatkowa drukarka w systemie, mamy możliwość wysłania nowych danych na czytnik praktycznie z każdego programu, który oferuje funkcję druku. Rozszerza to funkcjonalność Send to Kindle do działania na przykład bezpośrednio z przeglądarki internetowej czy edytora tekstu.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android.

Ograniczenia!
Aby skorzystać z programu, konieczne jest posiadanie konta użytkownika Amazonu, jednak o ile jesteśmy posiadaczami dowolnego czytnika Kindle, jesteśmy już posiadaczami takiego konta, wobec czego nie stanowi to uciążliwego wymagania dla użytkownika aplikacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Send to KindleSend to Kindle 1.1.0.246
Wersja stabilna
11.94 MB | 2018-01-31
przejdź Send to Kindle dla Android

Ilość pobrań: 628 | W tym miesiącu: 23 | W poprzednim miesiącu: 46

Komentarze (0)
Send to Kindle