w
googluj

Mudlet 3.5.0


Mudlet to program przeznaczony dla wszystkich fanów RPG, który jest klientem MUD, a więc gier fabularnych rozgrywanych drogą sieciową, gdzie podstawowe medium komunikacyjne stanowią tekstowe instrukcje oraz rozmowy na czacie. Charakteryzuje się nietypowym interfejsem, który, choć początkowo nie sprawia takiego wrażenia, może być konfigurowany na wiele sposobów, szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie samodzielnie dobranej kolorystyki, co może wpłynąć na wygodę i intuicyjność podczas rozgrywki, co w tym wypadku jest ustawieniem bardzo indywidualnym.

Program cechuje się szybką pracą oraz brakiem niepotrzebnych narzędzi, które tylko mogłyby rozpraszać użytkownika. Niemal natychmiastowo łączy się z dostępnymi rozgrywkami oraz reaguje na pozostałe polecenia użytkownika. Oddaje do dyspozycji gracza wygodne edytory elementów rozgrywki, które zawierają w sobie wiele opcji. Do wszystkich modułów dostajemy się z poziomu paska narzędzi, który przypomina nieco wstążkę, ponieważ zastosowano w nim duże ikony reprezentujące funkcje. Producenci nietypowo rozwiązali kwestię podręcznika użytkownika, który dostępny jest w trybie online, jednak wymaga przeglądarki internetowej; instrukcja zapisana jest w mało atrakcyjnym, ale interaktywnym i czytelnym pliku HTML.

Chcąc dotrzeć do jak największej liczby graczy, producent udostępnia program również w edycjach na inne platformy systemowe (Mac oraz Linux), dzięki czemu społeczność zrzeszać może jak najwięcej potencjalnych użytkowników. Jeśli rozgrywki MUD nie są nam obce, z pewnością warto zainteresować się opisywanym programem i przetestować jego możliwości.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MudletMudlet 3.5.0
Wersja stabilna
34.3 MB | 2017-11-06

Ilość pobrań: 359 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Mudlet