w
googluj

FSS ePub Reader 1.0.8.8


FSS ePub Reader to bardzo prosty czytnik książek elektronicznych w tytułowym formacie ePub, który ma wbudowane opcje powiększania tekstu i obrazów oraz tryb nocny, który prezentuje białe litery na czarnym tle, by korzystając z aplikacji w ciemnym otoczeniu nie męczyć przesadnie oczu jaskrawością monitora. Aplikacja działa szybko i sprawnie, nie oferując jednak wielu zaawansowanych opcji – jest odpowiednią propozycją dla osób mniej wymagających, które poszukują prostego w obsłudze rozwiązania do czytania elektronicznych dokumentów.

Uruchomienie pliku ePub i rozpoczęcie lektury nowej książki jest na tyle intuicyjne, że w zasadzie nie wymaga żadnego poradnika. Wystarczy zaimportować odpowiedni plik z eksploratora wbudowanego w program, a jego zawartość zostanie niemal natychmiast wyświetlona na ekranie. Odkrywanie dalszej zawartości sprowadza się do poruszania się rolką myszy, podobnie, jak w jakimkolwiek innym dokumencie. Przy pomocy przycisków na pasku narzędzi możliwe jest natomiast zmienienie poziom powiększenia tekstu. Wszystkie wiersze są wówczas automatycznie na nowo zawijane, aby przyjemność czytania była nienaruszona. Poziomów wielkości jest bardzo wiele: możemy w zasadzie bez ograniczeń dokument powiększać lub pomniejszać, więc z pewnością każda osoba będzie w stanie dopasować wielkość liter do własnych wymagań czy potrzeb z uwagi na przykład na wadę wzroku.

Warto dodać, iż jeśli konkretna książka oferuje takie elementy, w lewej części ekranu cały czas wyświetlany jest spis treści wraz z rozdziałami oraz przypisy, do których łatwo odwołać się podczas czytania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
FSS ePub ReaderFSS ePub Reader 1.0.8.8
Wersja stabilna
2.15 MB | 2017-06-22

Ilość pobrań: 997 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
FSS ePub Reader