w
googluj

Cool Reader 3.3.61


Cool Reader – interesujący i przede wszystkim atrakcyjny wizualnie czytnik dokumentów, w tym formatów książek elektronicznych. Program pozwala uruchamiać dokumenty w formatach FB2, TXT, RTF, DOC, TCR, HTML, EPUB, CHM, PDB oraz MOBI. Jest nie tylko ładny, ale również dość praktyczny, ponieważ oferuje opcję trybu nocnego, dzięki czemu można z niego swobodnie korzystać również w sytuacjach, gdy jasność otoczenia jest dużo niższa, niż za dnia (wówczas kolorystyka aplikacji i tekstu się zmienia, dzięki czemu nie męczymy nadmiernie oczu). Dodatkowym atutem jest integracja programu z kilkoma internetowymi źródłami elektronicznych książek oraz artykułów – wybrane z nich można ściągać bezpośrednio do biblioteki i czytać.

Obsługa programu jest intuicyjna, ale co ciekawe, choć producent nie wspomina o tym szczególnie szumnie, jest przystosowana głównie do komputerów z ekranem dotykowym i tabletów: wszystkie kontrolki są nienaturalnie duże, przynajmniej jak dla obsługi myszą. Mimo to również za jej pomocą można dość sprawnie poruszać się po menu. Uruchomienie pierwszego dokumentu to zaledwie kilka kroków; przejrzenie danych na dysku i wybranie odpowiedniego pliku (korzystamy z eksploratora bezpośrednio z aplikacji, który również utrzymany jest w podobnej stylizacji, nie zaś klasycznego okna systemowego, co tylko potwierdza przyjazność programu dla użytkowników korzystających z ekranów dotykowych).

Podczas samego czytania mamy dostęp do kilku ciekawych opcji, w tym wyszukiwarki oraz możliwości tworzenia zakładek. Warto zerknąć na panel ustawień, który pozwoli dostosować głównie wygląd programu do indywidualnych potrzeb czytelnika.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Cool ReaderCool Reader 3.3.61
Wersja stabilna
7.59 MB | 2015-10-27

Ilość pobrań: 2096 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 46

Komentarze (0)
Cool Reader