w
googluj

Cobbler 1.009 (211)


Cobbler to niewielki program pozwalający szybko tworzyć zaszyfrowane notatki. Jego działanie opiera się o wykorzystanie standardów SHA-1 oraz AES128, co ma gwarantować maksymalne bezpieczeństwo jak na domowe warunki. Uruchomienie programu rozpoczyna się od ustanowienia głównego hasła do aplikacji, którym będzie ona zabezpieczona przed niepowołanym dostępem. Niestety na tym etapie program nie podpowiada jak długie i skomplikowane hasło okaże się wystarczająco bezpieczne – trzeba więc zdać się na własną intuicję i aby zwiększyć bezpieczeństwo, stworzyć możliwie długą sekwencję, najlepiej losowych znaków, wykorzystując przy tym znaki specjalne i cyfry. Nie jest to jednak oczywiście obowiązek.

Po zalogowaniu się hasłem, można przystąpić do tworzenia notatek. Pole robocze przypomina najprostszy notatnik, zresztą program nie próbuje nawet udawać narzędzia bardziej zaawansowanego – sprawdzi się wyłącznie do notowania drobiazgów. Nad oknem edycji dostępna jest bardzo wygodna wyszukiwarka. Na bieżąco podczas wpisywania w nią znaków informuje o liczbie dopasowanych słów, dodatkowo podświetlając je w tekście innym kolorem. To bardzo ułatwia nawigację na co dzień. Inną dostępną tu opcją jest możliwość przejścia do zaszyfrowanego pliku danych, który zapisany jest na dysku komputera. Naciśnięcie dedykowanego przycisku przeniesie nas do właściwego katalogu na dysku, gdzie aplikacja przechowuje swoje dane.

Na koniec warto dodać, że tego rodzaju szyfrowanie plików jest nie do złamania w domowych warunkach, ale nie należy zapominać, że przy odpowiednio dużym nakładzie pracy ekstremalnie wydajnych maszyn, każde hasło może zostać złamane.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
CobblerCobbler 1.009 (211)
Wersja stabilna
0.97 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 138 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Cobbler