w
googluj

Stencyl 3.4.0 Beta 4 Build 9300


Stencyl to program pozwalający na tworzenie prostych gier, bez znajomości żadnego języka programowania, wykorzystując jedynie przyjazny interfejs graficzny bazujący na przeciąganiu gotowych elementów, postaci i zdarzeń z list. Jest przy tym całkiem rozbudowany, pozwala bowiem tworzyć wiele scenariuszy oraz zasad działania, a grafiki oferowane przez edytor są dość atrakcyjne. W opisywanej darmowej wersji, gotowe dzieło może zostać opublikowane jako aplikacja webowa. Inne, płatne pakiety oferowane przez producenta, umożliwiają także publikację gry jako aplikacji systemowej czy nawet w mobilnej odmianie na platformę Android lub iOS.

Program jest zaskakująco przyjazny w obsłudze, co zawdzięcza między innymi nowoczesnemu interfejsowi, który nie został niepotrzebnie przeładowany funkcjami wyświetlanymi w głównym oknie. Wszystkie elementy są wygodnie rozmieszczone, co pozwala z przyjemnością z nich korzystać podczas tworzenia plansz, postaci czy opisywania scenariuszy. Choć do tworzenia nowej gry możemy przystąpić od razu po zainstalowaniu programu, na początek warto skorzystać z instruktażu, instrukcji lub pobrać przykładowe, gotowe gry, dzięki czemu będziemy w stanie poznać większość możliwości programu, a co za tym idzie, w przyszłości lepiej je wykorzystać. Nie bez znaczenia są tutaj także dodatkowe informacje dostarczane przez producenta na swojej stronie internetowej, po której łatwo się poruszać, ponieważ została przygotowana z dbałością o szczegóły.

Do zalet programu należy zaliczyć także jego wymagania systemowe. Wydawać by się mogło, że powinien to być program o stosunkowo wysokich wymaganiach, ze względu na szerokie możliwości edycyjne gier, tymczasem aktywny projekt nie powinien zajmować w pamięci komputera więcej miejsca, niż przeciętnie wykorzystywana przeglądarka internetowa.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
StencylStencyl 3.4.0 Beta 4 Build 9300
Wersja rozwojowa
111.9 MB | 2017-11-06

Ilość pobrań: 330 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Stencyl