w
googluj

RPG Maker VX 1.03a


RPG Maker VX to ciekawa propozycja programu dla wszystkich fanów gier RPG (Role Playing Games), pozwalająca tworzyć mapy, postaci i wydarzenia, a więc całe gry, bez znajomości żadnego języka programowania czy zdolności graficznych (możliwe jest również edytowanie scenariusza gry bezpośrednio w jej kodzie). Cały proces opiera się na wygodnych edytorach, które, bazując na szablonach, pozwalają użytkownikowi szybko, a przede wszystkim łatwo utworzyć nową rozgrywkę, która zasadami i wyglądem będzie spełniać wszystkie jego oczekiwania.

Po uruchomieniu programu konieczne jest utworzenie nowego projektu gry z poziomu menu w górnej części ekranu. Automatycznie utworzony zostanie szablon pustej mapy, którą będziemy mogli edytować, zmieniając jej teren, dodając postacie oraz wydarzenia. Na uwagę zasługuje bardzo rozbudowany edytor cech postaci, który pozwala na kontrolowanie ich możliwości oraz ekwipunku zgodnie z założeniami znanymi w świecie RPG. Użytkownik ma równie istotny wpływ na przebieg samej rozgrywki; może edytować dialogi oraz zachowania postaci w zależności od sytuacji.

W programie dostępna jest instrukcja obsługi (nie wymaga połączenia z Internetem), z której warto skorzystać aby poznać możliwości poszczególnych funkcji, ale również istotne fragmenty składni kodu, o ile będziemy chcieli korzystać z możliwości jego edycji na potrzeby scenariusza. RPG Maker VX należy pochwalić za niskie wymagania sprzętowe; minimalna konfiguracja potrzebuje zaledwie jednordzeniowego procesora o szybkości 1 GHz oraz jedynie 256MB pamięci operacyjnej.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (9 głosów)

Strefa Download programu
RPG Maker VXRPG Maker VX 1.03a
Wersja stabilna
42.32 MB | 2014-09-03

Ilość pobrań: 1513 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
RPG Maker VX