w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 538
Wszystkich postów: 946580
Wszystkich tematów: 141390

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni
pl

PlexTurbo 3.0.0.8


PlexTurbo – oficjalne oprogramowanie dedykowane dyskom SSD Plextora, które pozwala na zwiększenie wydajności pracy dysku, poprzez zastosowanie ścisłej współpracy z pamięcią operacyjną. Idea polega na wykorzystaniu pamięci RAM komputera jako dodatkowego bufora (rodzaj pamięci cache), który wymienia dane z buforem w samym dysku przed zapisem. Tym samym użytkownik zyskuje dużo szybszy dostęp do danych – dyski półprzewodnikowe, choć wiele szybsze od tradycyjnych (HDD), są i tak o rzędy wielkości wolniejsze od pamięci operacyjnej.

Oprogramowanie obsługiwane jest w specyficzny sposób, bowiem proces instalacji jest ściśle powiązany z konfiguracją narzędzia. Ta natomiast w praktyce sprowadza się do wskazania obszaru pamięci operacyjnej, który chcemy poświęcić na dodatkowy bufor, a tym samym zwiększyć wydajność dysku. Na tym etapie niezbędne jest posiadanie dysku firmy Plextor, co więcej zgodnego z listą urządzeń, które obsługuję ten sposób wymiany danych z pamięcią RAM (na stronie producenta znajdziemy rozbudowaną tabelę, która posiadaczom dysków Plextora pozwoli szybko sprawdzić, czy ich urządzenie się do tego nadaje). Dyski innych producentów, co jednak nie powinno dziwić, nie są obsługiwane i nie pozwalają na kontynuowanie procesu konfiguracyjnego, czy też instalacyjnego programu.

Podczas ustalania ilości pamięci operacyjnej, jaką chcemy poświęcić na tego typu „programową modernizację”, warto wziąć pod uwagę rzeczywiste zapotrzebowanie na pamięć RAM naszego komputera podczas codziennych operacji. Zgodnie z deklaracjami producenta, niektóre dyski mogą współpracować z wydzielonymi aż 4GB w pamięci operacyjnej – pamiętajmy jednak, iż ten obszar zostanie zarezerwowany na potrzeby dysku i nie będzie już dostępny w puli wolnej dla systemu. Takie rozwiązanie może więc w praktyce przydać się w szczególności osobom dysponującym dużą ilością pamięci operacyjnej – 8, 12, 16 lub więcej GB.

Wymagania!
Aby program działał poprawnie, wymagane jest minimum 2GB pamięci RAM, jednak producent zaleca 8 i więcej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (8 głosów)

Strefa Download programu
PlexTurboPlexTurbo 3.0.0.8
Wersja stabilna
2.12 MB | 2017-04-08

Ilość pobrań: 174 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
PlexTurbo
avatararrow
~janek | 2016.06.17 20:36
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Sprawdzimy u następnego klienta. Zobaczymy jak wpłyną na wydajność aplikacji. Skoro jest to oprogramowanie dedykowane spodziewamy się wzrostu wydajności.
PlexTurbo 3.0.0.8