w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 672
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

DriverPack Solution 17.11.31


DriverPack Solution to program do automatycznego aktualizowania sterowników i wersji oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Z uwagi na prostotę obsługi oraz brak opcji konfiguracyjnych, kierowany jest raczej do początkujących użytkowników, którzy od tego typu narzędzia nie będą wymagać wiele. Głównym atutem jest tutaj praktycznie całkowite wyeliminowanie sytuacji, w których użytkownik mógłby wybrać nieodpowiedni przycisk. Wystarczy jedno naciśnięcie, a aplikacja automatycznie wyszuka, pobierze i zainstaluje odpowiednie sterowniki i programy.

Po uruchomieniu programu, naszym oczom ukazuje się podsumowanie dotyczące sterowników zainstalowanych na naszym komputerze. Tabelaryczne zestawienie prezentuje nazwę sterownika oraz – co powinno nas interesować najbardziej – wersję pod postacią daty, kiedy została opublikowana. Informacja w górnej części interfejsu pozwala zorientować się, ile ze sterowników może zostać zaktualizowane (wyszukane zostały nowsze wersje), a ile musi pozostać w aktualnych edycjach, ponieważ aplikacja nie dała rady wyszukać aktualizacji. Naciśnięcie przycisku „Aktualizuj wszystkie” pozwoli uruchomić proces pobierania i instalacji (cały proces przebiega analogicznie dla zakładki programów – wybieramy ją z lewej strony ekranu).

Niestety sam proces pobierania i instalacji aktualizacji nie został już tak dobrze dopracowany. Jesteśmy co prawda informowani o postępie prac, ale tylko całościowym – trudno więc oszacować, czy w danej chwili wolniej przybywająca liczba procent postępu wynika z zacięcia się programu, czy dodatkowych działań związanych na przykład z przechodzeniem do pobierania kolejnego na liście sterownika. Minus należy się także za raczej niską wydajność na tym etapie – konkurencyjne propozycje są dużo szybsze, ale za to często również bardziej rozbudowane, a nie należy zapominać, iż prostota całego programu jest tutaj główną zaletą.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Do poprawnego działanie programu niezbędne jest stałe połączenie z Internetem.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (43 głosów)

Strefa Download programu
DriverPack SolutionDriverPack Solution 17.11.31
Wersja stabilna
1.75 MB | 2020-05-10

Ilość pobrań: 18275 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 24

Komentarze (2)
DriverPack Solution
avatararrow
~tomkos61 | 2016.01.15 23:57
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
szczerze polecam-jako jedyny z wielu wykrył w końcu moją kartę graficzną.
DriverPack Solution 17.3.0
avatararrow
~kuśka | 2015.08.09 08:41
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dobry program.Uczciwie,bez wołania o kasę aktualizuje wszystkie stare sterowniki w maszynie i urządzeniach podłączonych.Można również zaktualizować programy. Takie Sumo i Dumo w jednym.Przebieg procesu jest nieco denerwujący ale należy to olać.Proponuję w tym czasie browara.Ruski programista wykonał dobrą robotę. Spasiba !
DriverPack Solution 16.4.0