w
googluj

FlashControl for Firefox 2.1.4


FlashControl to dodatek do Firefoxa, który pozwala blokować wyświetlanie elementów stworzonych w technologii Flash, ale także filmów zakotwiczonych w stronach wykorzystujących HTML5. W praktyce pozwoli to zablokować większość reklam oraz niechciane filmy, które uruchamiane są na przykład w serwisach społecznościowych, również bez woli użytkownika. Program pozwala tworzyć “białą listę” – bazę stron, których działanie dodatku ma nie obejmować (a więc strony będą wyświetlane z całą zawartością, również Flash), jednak jest to niestety jedyna opcja konfiguracyjna dla całej aplikacji.

Z tego powodu, obsługa całości praktycznie nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony użytkownika. Dodatek wystarczy zainstalować (do czego nie jest konieczne restartowanie przeglądarki), a następnie cieszyć się blokowanymi na stronach elementami Flash. Nie należy zapominać, iż aplikacja nie jest programem z założenia blokującym reklamy: przydatne elementy witryn będą tutaj tak samo zamykane przez automatykę. W sytuacji, kiedy jakaś strona nie wyświetla się poprawnie, wcale lub niektóre jej elementy nie funkcjonują tak, jak byśmy chcieli, warto dodać jej adres do “białej listy”, anulując tym samym działanie dodatku podczas jej przeglądania.

FlashControl to bardzo ciekawy dodatek, jednak ze względu na swoje okrojone ustawienia konfiguracyjne, może zostać polecony głównie mniej wymagającym użytkownikom. Alternatywą jest podobna aplikacja Flash Control for Chrome – dużo bardziej rozbudowany odpowiednik opisywanego programu, do konkurencyjnej przeglądarki (wbrew ogólnym podobieństwom, aplikacje nie pochodzą od tego samego producenta).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
FlashControl for FirefoxFlashControl for Firefox 2.1.4
Wersja stabilna
0.09 MB | 2016-03-02

Ilość pobrań: 365 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
FlashControl for Firefox