w
googluj
pl

Save Text To File 4.2.5


Save Text To File to prosty dodatek do Firefoxa pozwalający na szybkie zapisywanie zaznaczonego tekstu ze stron internetowych do pliku (TXT lub CSV). Oferuje całkiem sporo dodatkowych opcji, które pomogą odpowiednio przygotować dokument, by później łatwiej z niego skorzystać (na przykład dodać datę wykonania zapisu). Wykorzystanie programu może znacznie przyśpieszyć codzienną pracę z informacjami z Sieci; aby zapamiętać znalezione w Internecie informacje, wystarczy zapisać odpowiedni fragment jako tekst - dotychczas możliwe to było jedynie ręcznie lub okrężną drogą: poprzez dodanie strony do zakładki czy wydruk.

Dodatek jest bardzo prosty w obsłudze i brak jakiejkolwiek instrukcji obsługi z pewnością w tym przypadku nie będzie stanowić problemu. Aby zapisać do pliku konkretny tekst, należy go w pierwszej kolejności zaznaczyć, a następnie kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy, by wyświetlić menu kontekstowe. Wybieramy z niego opcję „Zapisz tekst do pliku”, następnie dodatkowe opcje i ostatecznie potwierdzamy odpowiednim przyciskiem. Dokument w formacie TXT lub CSV zostaje utworzony domyślnie w folderze użytkownika na dysku, ale ścieżkę zapisu można zmienić, wykorzystując eksplorator wyświetlany przez rozszerzenie bezpośrednio w Firefoxie.

Wśród dodatkowych opcji znajdziemy między innymi odpowiednie kodowanie znaków łamania linii, dodanie adresu URL, z którego tekst został skopiowany, czy też narzędzia obsługujące aktualną datę. Ciekawostką jest druga zakładka, w której można we własnym zakresie zmodyfikować wygląd okienka opcji w dodatku. Pozwoli to dopasować jego interfejs na przykład do wykorzystywanego przez nas tematu kolorystycznego w przeglądarce (modyfikacjom może podlegać całkiem sporo elementów).

Spolszczenie!
Niestety tłumaczenie dodatku jest dalekie od ideału, ale większość funkcji ma polskie nazwy.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Save Text To FileSave Text To File 4.2.5
Wersja stabilna
0.03 MB | 2021-09-17

Ilość pobrań: 229 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (2)
Save Text To File
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 15:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do przetestowania.
Save Text To File 2.7.3
avatararrow
~pj.seniorek | 2015.06.12 09:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przydacki sofcik, polish.... warto go mieć na podorędziu. Pozdro !!!
Save Text To File 2.6.7