w
googluj

Colorblinding 1.4


Colorblinding to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome symulujące kolorystykę stron internetowych w taki sposób, jak jest ona widziana przez osoby nierozróżniające konkretnych barw. Rozszerzenie skutecznie podmienia wartości w kaskadowych arkuszach stylów witryn, ale nie tylko, wpływając także na zdjęcia oraz nagrania wideo. Jednym ruchem ręki, zdrowy użytkownik będzie mógł włączyć symulację konkretnej choroby, mogąc samodzielnie doświadczyć efektów wizualnych, które towarzyszą chorej osobie podczas przeglądania zasobów Sieci.

Rozszerzenie jest bardzo proste w obsłudze. Po instalacji, aktywowanie odpowiedniego trybu odbywa się z poziomu paska zakładek, gdzie dostępny jest przycisk dodatku a pod nim do wyboru kilka konkretnych schorzeń. Kliknięcie dowolnego z nich, automatycznie stosuje odpowiednie korekty barwne na całą stronę internetową, którą w danym momencie przeglądamy. Ponieważ zmiany wprowadzane są natychmiastowo, szybko możemy przeanalizować interesujące nas aspekty schorzenia, a następnie powrócić do trybu normalnych kolorów.

Producent programu zapewnia, iż efekty, które wprowadzane są przez program, bazują na wnioskach, które producent zdobył podczas robienia sporego rozeznania i czytania artykułów. Tworząc powyższą aplikację, chciał wyjść naprzeciw potrzebom zainteresowanych osób, które dotychczas nie dysponowały tego typu narzędziem, pozwalającym na szybką zmianę kolorystyki dowolnej ze stron. Szybki dostęp do tej możliwości być może przełoży się na większe zwrócenie uwagi przez twórców stron internetowych na aspekt kolorystyki, która dla niektórych odbiorców może być nieczytelna.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ColorblindingColorblinding 1.4
Wersja stabilna
0.04 MB | 2015-09-17

Ilość pobrań: 59 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Colorblinding
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 15:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ok, miejmy nadzieję, że zwiększy to odsetek stron internetowych z alternatywnymi wersjami kolorystycznymi.
Colorblinding 1.4