w
googluj

DuckDuckGo 5.53.1


ico
DuckDuckGo to najsłynniejsza wyszukiwarka internetowa świata - gdyby nie fakt, że w rzeczywistości najsłynniejsza wyszukiwarka to oczywiście Google. Jest jednak wyjątkowa, bo nie śledzi użytkownika - i pod tym względem nie ma bardziej znanej. "Nigdy nie przechowujemy Twoich informacji osobistych. Nigdy. Nasza polityka prywatności jest prosta: nie gromadzimy oraz nie udostępniamy żadnych informacji o naszych użytkownikach" - mówią jej twórcy. Jeżeli kiedykolwiek zdecydujemy się na odseparowanie od Google, to z pewnością wypróbujemy silnik wyszukiwania DuckDuckGo dostępny na stronie DuckDuckGo.com - a jeśli do tego mamy smartfona z Androidem, to również oficjalną aplikację tego serwisu dostępną dla systemu operacyjnego tworzonego przez (hehe) totalnie-wszystko-śledzące Google (jakby co, jest wersja dla systemu Apple).

Można by początkowo pomyśleć, że aplikacja mobilna DuckDuckGo będzie co najwyżej zestawem 2-w-1: wyszukiwarką oraz przeglądarką. Otrzymujemy jednak pakiet 3-w-1. Po pierwsze, jest to wyszukiwarka internetowa. Pod tym względem udostępnia również widżet panelu wyszukiwania podobny do tego od Google. Po drugie, jest to przeglądarka internetowa. Wynik wyszukiwania możemy więc od razu otworzyć w tym samym programie, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać automatyczne przekierowywanie do, dajmy na to, Google Chrome (hehe). Po trzecie, jest to czytnik kanałów informacyjnych. Ta ostatnia funkcja jest... dziwna. Na co to komu? Czyżbyśmy mieli do czynienia z uszczęśliwianiem użytkownika na siłę? Uruchomienie programu to newsy! Dobrze, że gdy przejdziemy do ustawień globalnych, to znajdziemy opcję zmiany zawartości ekranu startowego. A może to być po prostu wyszukiwarka. Jest jednak coś, dzięki czemu zwiększona zostanie szansa, że będziemy korzystać z DuckDuckGo również jako prostego czytnika wiadomości. Otóż możliwy jest wybór źródeł informacji. Do dyspozycji mamy kilkadziesiąt znanych angielskich witryn, w tym także fora tematyczne z Reddit.com. Szkoda tylko, że nie da się ustawić częstotliwości odświeżenia wiadomości czy liczby pobieranych wiadomości na dzień, więc DuckDuckGo jako czytnik informacji to ostatecznie tylko ciekawostka.

Tak czy inaczej, fajne jest to, że daną wiadomość można sobie zapisać do ulubionych. Aplikacja zapisuje do ulubionych również nasze wyszukiwania. Oba typy ulubionych można mieć pod ręką. Pod względem prywatności możliwe jest wyłączenie obsługi JavaScriptu, usunięcie ciasteczek (albo nawet ich nigdy niezapisywanie), skasowanie pamięci cache przeglądarki. Dostępna jest także funkcja połączenia z internetem w ramach sieci anonimizującej Tor, której nie cierpią marketerzy i agencje rządu takiego jednego dużego państwa z Ameryki Północnej. W tym wypadku jednak musimy posiadać program Orbot. Jest w Google Play (hehe), a służy do ustanawiania połączenia z siecią Tor. Na koniec: jeśli chodzi o techniczne wykonanie aplikacji mobilnej DuckDuckGo - jest świetnie zrobiona i działa dynamicznie.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://duckduckgo.com

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (13 głosów)

Strefa Download programu
DuckDuckGoDuckDuckGo dla Android
2020-05-14
przejdź DuckDuckGo dla Windows

Ilość pobrań: 922 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
DuckDuckGo
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 14:57
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polecam gorąco na dowolne urządzenie.
DuckDuckGo