w
googluj

about:addons-memory 12


about:addons-memory to rozszerzenie do Firefoksa, które wyświetla informacje o zużyciu pamięci przez poszczególne dodatki doinstalowane do przeglądarki. Udostępnia przy tym funkcję zwalniania pamięci podręcznej każdego z rozszerzeń, co w praktyce przekłada się na pewne zyski pamięciowe, jeśli weźmiemy pod uwagę wykorzystanie RAM-u przez całą przeglądarkę. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a jego interfejs czytelny, przez co może stanowić ciekawą propozycję dla każdego Internauty, który chce uzyskać dodatkowe informacje o pamięci zajmowanej przez dodatki Firefoxa.

Po zainstalowaniu rozszerzenia (które nie wymaga do poprawnej pracy restartowania przeglądarki), nie jest wymagana żadna dodatkowa konfiguracja. Wszystkie działa automatycznie i od początku dostarcza odpowiednich informacji użytkownikowi. By je wyświetlić, wystarczy otworzyć nową kartę, a w niej w oknie adresu wpisać polecenie „about:addons-memory”, które pokrywa się z nazwą samego rozszerzenia. Na ekranie wyświetlona zostanie czytelna lista wszystkich dodatków zainstalowanych w naszej przeglądarce, jak i wpis powiązany z samym Firefoxem. Dzięki porównaniom procentowym oraz wartościom zużywanej pamięci, możemy łatwo porównać udział danego dodatku w całej pamięci, którą rezerwuje sobie do pracy przeglądarka podczas jej uruchamiania.

Aby skorzystać z opcji zwalniającej możliwą pamięć, wystarczy kliknąć jedyny przycisk widoczny na ekranie. Po jego wybraniu, w kilka sekund przeanalizowana zostanie zawartość pamięci podręcznej każdego dodatku i zwolniona taka jej część, która nie wpłynie na obecne funkcjonowanie przeglądarki.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
about:addons-memoryabout:addons-memory 12
Wersja stabilna
0.03 MB | 2016-08-28

Ilość pobrań: 307 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
about:addons-memory