w
googluj

Unshorten.It! 1.0


Unshorten.It! to rozszerzenie do przeglądarki internetowej (Chrome’a oraz Firefoxa), które pozwala jednym ruchem rozszyfrować docelowy adres, który ukryty jest w skróconych linkach, coraz bardziej zyskujących dzisiaj na popularności. Umożliwiają bowiem udostępnienie łącza do strony w formie krótkiego adresu, który w rzeczywistości prowadzi nas do witryny o bardzo rozbudowanym adresie (np. map Google’a z zaszytą informacją o wyznaczonej trasie). Prócz mądrego wykorzystania funkcjonalności skracania linków, możemy również trafić w Sieci na oszustów, którzy, reklamując jakiś produkt, podają adres w formie skróconego hiperłącza, a ono prowadzi nas na stronę o nieodpowiedniej treści (zarówno pod kątem reklam czy pornografii).

Wykorzystanie opisywanego rozszerzenia pozwala jednym kliknięciem przeanalizować skrócony link, zanim go odwiedzimy. To bardzo przydatna funkcjonalność, która pozwala poznać nie tylko docelowy adres przekierowania, ale również ocenę treści strony, która sprawdzana jest pod kątem zagrożeń wirusowych oraz kontroli rodzicielskiej. W praktyce będziemy mogli dzięki temu bezpiecznie otwierać dowolne skrócone linki bez obaw o bezpieczeństwo naszego komputera lub psychikę naszych pociech, jeśli przeglądamy Internet w ich towarzystwie.

Wykorzystanie programu jest bardzo proste i polega na kliknięciu prawym przyciskiem myszy na skróconym linku znalezionym w dowolnym miejscu w Sieci, a następnie wybraniu opcji „Unshorten this link...”. Zostaniemy przekierowani na stronę producenta rozszerzenia, gdzie w kilka sekund otrzymamy informację o docelowym adresie oraz ocenie bezpieczeństwa strony. Z tego miejsca możemy zdecydować, czy chcemy przejść na docelową witrynę, czy z tego zrezygnować.

Uwaga!
Link do pobrania prowadzi do wersji przeznaczonej dla przeglądarki Google Chrome. Użytkownicy Firefoxa powinni skorzystać z tego łącza.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Unshorten.It!Unshorten.It! 1.0
Wersja stabilna
0.07 MB | 2015-01-31

Ilość pobrań: 64 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Unshorten.It!
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 15:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do sprawdzenia.
Unshorten.It! 1.0