w
googluj

ZenMate 9.0.2


ZenMate (Security & Privacy VPN) to rozszerzenie do przeglądarki internetowej, które tworzy wirtualną sieć prywatną (VPN); tunel, dzięki któremu wszystkie informacje przepływające pomiędzy komputerem użytkownika, a serwerem, przechodzą przez pośredni serwer, gdzie zamieniane są prywatne informacje o internaucie. Dzięki temu możliwe jest podmienianie informacji o kraju, z którego przeglądamy zasoby Sieci, a tym samym uzyskiwanie dostępu do treści, które przez twórców zostały z jakichś powodów zablokowane na przykład tylko na użytkowników danego kraju (przykładem może być internetowy streaming telewizji BBC, który dostępny jest tylko dla korzystających znajdujących się w Wielkiej Brytanii). Opisywane rozszerzenie dostępne jest dla Google Chrome’a, Mozilli Firefox, jak również Opery, a więc najpopularniejszych stosowanych dziś przeglądarek.

Co bardzo ważne, program jest bardzo przyjazny dla użytkownika i ma niewielki wpływ na szybkość przeglądania Internetu. Aktywna aplikacja zaznacza swoją obecność ikonką na pasku obok pola adresu. Po jej kliknięciu wyświetlane jest niewielkie posumowanie, z którego dowiedzieć się można o aktualnym stanie połączenia (czy jest bezpieczne), jak również kraju, z którego jest ono symulowane. Przy dolnej krawędzi okienka programu znajdziemy przycisk, po naciśnięciu którego możliwa będzie zmiana kraju na jedną z kilku propozycji. Lista obejmuje lokalizacje, do których najczęściej ograniczane są treści w Sieci od największych dostawców, co powinno wystarczyć, by znaleźć odpowiedni kraj na własne potrzeby.

Warto dodać, iż prócz możliwości podmiany kraju przeglądania, program gwarantuje szyfrowanie przesyłanych informacji, jak również blokuje szkodliwe witryny, by zwiększyć bezpieczeństwo internauty.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS. Link instalatora prowadzi do edycji przeznaczonej dla przeglądarki Google Chrome. Pozostałe przeglądarki wymagają swoich wersji programu:
ZenMate dla Firefoxa
ZenMate dla Opery

Wymagania!
Aby korzystać z programu, należy po instalacji podać poprawny adres e-mail użytkownika, na który wysłane zostaną dodatkowe informacje.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (9 głosów)

Strefa Download programu
ZenMateZenMate 9.0.2
Wersja stabilna
7.44 MB | 2024-05-16
przejdź ZenMate dla Android

Ilość pobrań: 1112 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
ZenMate