w
googluj

Fireclam 0.8.2


Fireclam to bardzo prosty dodatek do Firefoxa, który skanuje pobierane pliki pod kątem wirusów. Swoje działanie opiera na wykorzystaniu mechanizmów uznanego oprogramowania Clam AV. Ponieważ cały czas działa w tle, użytkownik praktycznie nie zauważa działania programu na co dzień. W sytuacji wykrycia zagrożenia w pobieranych plikach, na końcu pobierania otrzymamy stosowny komunikat o wykrytych wirusach.

Po zainstalowaniu program jest praktycznie bezobsługowy, choć bardziej dociekliwi użytkownicy będą mogli skorzystać z ustawień dostępnych z panelu zarządzania rozszerzeniami w Firefoxie. Znajdziemy w nich trzy opcje związane z obsługą programu bazowego; wskazanie ścieżki jego instalacji, ścieżki dodatkowej bazy danych oraz okno ewentualnych parametrów, które mogą dodatkowo sterować pracą filtra wirusów. Fireclam jest stosunkowo nowym rozszerzeniem o dość wczesnej wersji wydania. Nie możemy zakładać stuprocentowej skuteczności programu, jednak jego obecna funkcjonalność z pewnością stanowić może świetny początek w całym procesie rozpoznawania szkodliwego oprogramowania, które można z łatwością nieumyślnie pobrać z Internetu.

Niewielka funkcjonalność oraz działanie w tle powodują, iż dodatek w żadnym stopniu nie spowalnia pracy przeglądarki, dlatego z powodzeniem można go polecić każdemu użytkownikowi, który choćby w niewielkim stopniu chciałby zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych, które mogą zostać ochronione przed utratą dzięki szybkiemu wykryciu wirusa w pobieranych plikach z Sieci.

Wymagania!
Aby program mógł działać poprawnie, niezbędna jest instalacja programu ClamAV, na działaniu którego opiera się rozszerzenie. Po zakończonej instalacji, konieczne jest zrestartowanie przeglądarki.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
FireclamFireclam 0.8.2
Wersja stabilna
0.5 MB | 2016-02-05

Ilość pobrań: 190 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Fireclam