w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 177
Wszystkich postów: 922516
Wszystkich tematów: 133817

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7704 dni

Clipboard Master 5.7.1


Clipboard Master to sprytne narzędzie, zwiększające możliwości schowka systemu Windows, do którego trafiają wszelkie wycinane i kopiowane elementy. Aplikacja potrafi przechowywać w swojej pamięci niemal dowolną ilość plików, fragmentów tekstu, obrazów i wszelkich innych treści.

Dzięki programowi Clipboard Master, nowe elementy trafiające do schowka zapisywane są obok starych, nie zamiast nich. Gdy chcemy skorzystać z przechowywanych w ten sposób materiałów, należy użyć klawisza bądź kombinacji klawiszy zdefiniowanej w programie. Przywołujemy w ten sposób listę elementów znajdujących się w Schowku, z której wygodnie wybieramy interesujące nas treści.

Do pozostałych funkcji i cech programu, z których większość dostępna jest po kliknięciu ikony na pasku narzędzi, należą:
• schowek stały, w którym możemy zapisywać często potrzebne elementy,
• wklejanie kilku elementów na raz, a także zachowywanie wyjściowego formatowania tekstu (kursywa, pogrubienie, rozmiar czcionki etc.) podczas wklejania,
• przechowywanie listy haseł i loginów, przydanej podczas surfowania w internecie,
• menu do szybkiego wstawiania znaków specjalnych oraz formuł najczęściej używanych w korespondencji (domyślnie zwroty dostępne są w języku niemieckim, można jednak zastąpić je swojskimi „witam”, „pozdrawiam” i pochodnymi),
• narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu bądź jego elementów,
• obsługa makr i skrótów klawiszowych,
• tworzenie kolekcji z treści kopiowanych jedna po drugiej (w odstępach krótszych niż 3 sekundy).

Po instalacji programu jesteśmy proszeni o wybór trybu konfiguracji. Dostępne są trzy: prosty, domyślny oraz przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników (programistów i twórców stron internetowych). Różnią się one dostępnymi funkcjami.

Jeśli chcemy w pełni skorzystać z bogatych możliwości programu, najlepszym wyborem będzie tryb profesjonalny, dodający do programu obsługę tzw. FlexiKeys, za pomocą których dokonamy obliczeń matematycznych w dowolnym miejscu, i które mogą automatycznie zamykać nasze tagi XML/HTML oraz rozszerzać zmienne środowiskowe.

Clipboard Master to doskonałe narzędzie dla użytkowników chcących po mistrzowsku rozszerzyć możliwości swojego systemu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Clipboard MasterClipboard Master 5.7.1
Wersja stabilna
14.5 MB | 2024-01-29

Ilość pobrań: 561 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Clipboard Master