w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 772
Wszystkich postów: 939805
Wszystkich tematów: 139187

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7816 dni

ClipCube 1.2.1


Wielu użytkowników spotkało się z sytuacją, w której konieczne było mozolne kopiowanie i pojedyncze wklejanie pochodzącego z różnych źródeł tekstu. ClipCube to prosty, darmowy i przenośny program, zapisujący wszystkie fragmenty tekstu, które skopiowaliśmy do schowka i jednocześnie pełniący funkcje podręcznego notatnika.

Fragmenty tekstu dodane do pamięci programu domyślnie przechowywane są przez nieokreślony czas. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić nieco miejsca bądź cenimy swoją prywatność, możemy je usuwać ręcznie lub zarządzić ich automatyczne kasowanie przy każdorazowym wyłączeniu ClipCube.

W każdej chwili możliwe jest przeniesienie elementu z pamięci programu do schowka i wklejenie go w żądane miejsce. Aplikacja rozpoznaje także strukturę linków, dzięki czemu możemy odwiedzać zapisane adresy internetowe bezpośrednio z jej poziomu – zostaną one otwarte w domyślnej przeglądarce. Interesujący jest także system tagów, które możemy przyporządkowywać poszczególnym fragmentom tekstu lub notatkom – z pewnością ułatwi nawigację w programie, gdy jego baza danych z biegiem czasu rozrośnie się. Co więcej, dostępna jest także funkcja eksportu wszystkich wpisów do postaci pliku tekstowego lub HTML.

Należy pamiętać o tym, że program obsługuje wyłącznie czysty tekst – niestety nie jest możliwe zapisywanie w nim obrazków, plików i innych elementów. Mimo tego ClipCube to bardzo użyteczna aplikacja, ułatwiająca codzienne korzystanie z komputera. Zagadką pozostaje, dlaczego podobne funkcje nie są wbudowane w nowe edycje systemu Windows.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
ClipCubeClipCube 1.2.1
Wersja stabilna
1.2 MB | 2013-10-06

Ilość pobrań: 162 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
ClipCube