w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 172
Wszystkich postów: 905180
Wszystkich tematów: 127816

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7243 dni

Prefetcher 1.1.5


Prefetcher to narzędzie analizujące pliki prefetch w celu uzyskania informacji o tym, które programy czy procesy były uruchamiane na komputerze, w jakim czasie rozpoczęło się ich wykonywanie, a także który użytkownik z nich korzystał. Aby rozpocząć badanie plików prefetch, najpierw należy dodać któryś z nich do programu, możliwe jest także otworzenie całego folderu Prefetch (i wszystkich plików w nim zawartych), znajdującego się w katalogu Windows, na partycji systemowej. Analiza dotyczy zarówno programów uruchamianych automatycznie, np. wraz ze startem systemu, jak i aplikacji otwieranych przez osoby korzystające z tej samej instalacji Windows. Wyniki są prezentowane w postaci tabelarycznej. Kolumny udostępniają informacje o wersjach plików prefetch, nazwach uruchamianych procesów/programów, ostatnich datach ich wykonania, liczbie wszystkich uruchomień danego procesu, sumach hash oraz ścieżkach wykonywanych plików. Oprócz tego, w aplikacji możemy także przeglądać pliki i foldery, które zostały wykorzystane podczas uruchamiania programów.

Narzędzie pozwala na filtrowanie wyników poprzez dość zaawansowany zestaw parametrów, a także zapisywanie filtrów w celu ich ponownego użycia. Można kopiować rezultaty z poszczególnych komórek, wierszy i kolumn tabeli do schowka systemowego (zaznaczamy je za pomocą kombinacji klawiszy SHIFT i/lub CTRL oraz kliknięć myszką), a później wklejać dane ze schowka np. do edytora tekstu, czy arkusza kalkulacyjnego. Dostępne są także opcje dostosowywania strefy czasowej, użyteczne w wypadku, gdy zależy nam na rozpatrywaniu dat i czasów uruchamiania programów pod względem określonego rejonu geograficznego.

Interfejs graficzny programu jest mało efektowny pod względem wizualnym, jednak mamy przecież do czynienia z aplikacją typowo użytkową. Z obsługą narzędzia poradzą sobie także mniej zaawansowani użytkownicy, chociaż zastosowanie filtrów wymaga już nieco większej wiedzy informatycznej. Niestety, twórca programu nie przygotował żadnej dokumentacji ani innych instrukcji.

Uwaga!
Wraz z instalacją aplikacji uruchamiane jest również narzędzie CodeSite Dispatcher, które przesyła informacje o działaniu kodu Prefetchera do twórcy programu. Jest to użyteczne dla dewelopera, pozwala przeglądać logi błędów itp. Użytkownik może zablokować komunikację sieciową tego narzędzia za pomocą zapory (Windows lub innej).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PrefetcherPrefetcher 1.1.5
Wersja stabilna
5.51 MB | 2013-11-25

Ilość pobrań: 202 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Prefetcher