w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 158
Wszystkich postów: 905260
Wszystkich tematów: 127829

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7252 dni

Speed It Up Free 10.90


Speed It Up Free to niewielka aplikacja, pozwalająca na zwiększenie wydajności działania systemu operacyjnego, przeglądarek oraz dysku twardego. Program optymalizuje szybkość funkcjonowania Windows poprzez uwolnienie pamięci RAM oraz odpowiednie wyregulowanie niektórych specyficznych ustawień systemowych. Moduł przyśpieszania Internetu oczyszcza dane przeglądarek - pamięć cache, ciasteczka (także śledzące), dane formularzy (niestety, kasowane są także hasła!) i historię odwiedzanych witryn. Obsługiwane są: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Opera. Program usuwa również ukryte pliki Windows, w których gromadzone są informacje o otwieranych stronach WWW. Narzędzie pozwala skorzystać z defragmentacji dysków twardych, dzięki czemu operacje na plikach przebiegają znacznie szybciej.

Speed It Up Free potrafi automatycznie optymalizować wydajność działania komputera, proces przyśpieszania jest uruchamiany, gdy system nie jest w danej chwili obciążony. Oczywiście możemy także manualnie włączyć optymalizację, a użytkownik sam decyduje, jakie funkcje przyspieszające zostaną wykorzystane. Program wyświetla informacje o całkowitym czasie działania systemu oraz zajętej i wolnej pamięci RAM, uwzględniając także pamięć pliku stronicowania. Aktualizacje aplikacji mogą być pobierane automatycznie lub za sprawą ingerencji użytkownika.

Interfejs graficzny programu cechuje się estetycznym i nowoczesnym wyglądem. Obsługa nie powinna przysporzyć nikomu kłopotów, wystarczy np. uruchomić optymalizację za pomocą pojedynczego kliknięcia myszki. W razie wątpliwości co do odpowiedniego używania aplikacji, można zapoznać się z dość ubogimi informacjami, dostępnymi online po skorzystaniu z odnośnika „Click here for help”, który umieszczono w menu pomocy programu.

Uwaga!
Należy raczej unikać czyszczenia danych formularzy przeglądarek (można kasować dane auto-uzupełniania adresów URL) - program bez jakichkolwiek skrupułów kasuje hasła zapisane w przeglądarkach.
Instalator zainstaluje program w wersji 10.02. Po instalacji zostanie wyświetlone okienko z informacją o dostępnej aktualizacji do wersji 10.03. Trzeba zwrócić uwagę, że oprócz aktualizacji oferowana jest również instalacja zewnętrznych programów, które niekonieczne przysłużą się użytkownikowi, ponieważ np. mogą zmienić stronę domową i silnik wyszukiwania przeglądarki, zmuszając nas do odwiedzania witryn związanych z marketingiem lub nawet stron z malware itd. Aby uniknąć instalacji tych programów, należy odznaczyć odpowiednią opcję w okienku aktualizacji Speed It Up Free. Niestety nie rozwiązuje to do końca problemu, ponieważ w ustawieniach narzędzia także znajdziemy opcję odpowiedzialną za pobieranie zewnętrznych programów wraz z automatycznymi aktualizacjami. Na szczęście funkcję tę można wyłączyć.
Dostępna jest także wersja Professional aplikacji, oferująca nieco więcej możliwości i pozbawiona ofert zewnętrznego oprogramowania. Można ją nabyć za pomocą witryny producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (6 głosów)

Strefa Download programu
Speed It Up FreeSpeed It Up Free 10.90
Wersja stabilna
6.81 MB | 2016-06-18

Ilość pobrań: 443 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Speed It Up Free