w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 708
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

AlternateStreamView 1.58


AlternateStreamView to program służący do skanowania dysku w poszukiwaniu alternatywnych strumieni danych, które są normalnie niewidzialne dla użytkownika, w odróżnieniu od głównego strumienia systemu plików NTFS. Po odnalezieniu takich strumieni, program pozwala na ich przeglądanie, otwieranie, usunięcie lub ekstrakcję do wybranego folderu. Warto dodać, że w alternatywnych strumieniach może ukrywać się złośliwe oprogramowanie.

Aplikacja wyświetla kilka informacji o każdym z wykrytych strumieni – nazwę strumienia, nazwę pliku, który go zawiera, pełną lokalizację i rozmiar strumienia (także przydzielony) oraz rozszerzenie pliku. Przy uruchomieniu programu możemy określić głębokość skanowania oraz wybrać maskę nazw, według której filtrowane będą wyniki.

Każdy ze strumieni możemy eksportować do wybranego folderu, przy okazji ustalając odpowiednie rozszerzenie dla pliku. Dostępna jest także funkcja otwierania alternatywnych strumieni przy pomocy wybranych przez użytkownika programów. W razie konieczności narzędzie pozwala na szybkie usuwanie strumieni niepotrzebnych lub podejrzanych o infekcję. Z ważniejszych możliwości programu należy wymienić jeszcze pokazywanie strumieni o zerowej długości, przeszukiwanie wyników, zapisywanie ich do plików TXT, CSV, HTML lub XML oraz wyświetlanie raportów HTML bezpośrednio w przeglądarce. Aplikację można obsługiwać również za pomocą wiersza poleceń, szczegóły komend znajdują się na stronie producenta.

AlternateStreamView nie posiada zbyt ciekawej szaty graficznej, dla twórcy programu najważniejsza była jego funkcjonalność, a nie efekt wizualny. Z obsługą narzędzia poradzą sobie nawet mało zaawansowani użytkownicy, jednak interpretacja i odpowiednie korzystanie z wyświetlanych wyników wymaga już większej wiedzy informatycznej.

Uwaga!
Aplikacja nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i otworzyć plik wykonywalny.

Spolszczenie!
Aby skorzystać ze spolszczenia, należy rozpakować plik z pobranego archiwum i wkleić go do folderu aplikacji. Później wystarczy uruchomić ponownie program.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
AlternateStreamViewAlternateStreamView 1.58
Wersja stabilna
0.05 MB | 2023-01-28
Spolszczenie do AlternateStreamView

Ilość pobrań: 626 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
AlternateStreamView